ח״כ קרעי בהצעת חוק לביטול ממשלת החילופים - 0404
ח״כ קרעי בהצעת חוק לביטול ממשלת החילופים יונתן זינדל, פלאש 90

ח״כ קרעי בהצעת חוק לביטול ממשלת החילופים

עוד צעד בדרך לפירוק הממשלה. על רקע הקרעים בקואליציה בין הליכוד לגוש כחול לבן, הניח הבוקר (שני) חבר הכנסת, שלמה קרעי מהליכוד, על שולחן הכנסת הצעת חוק לביטול ממשלת החילופים. ביטול החוק דורש רוב של 70 ח"כים.

ח"כ קרעי:" אל מול האיומים של כחול לבן על אזרחי ישראל במערכת בחירות בתקופת מגיפה, יש להניח על השולחן חלופה טובה יותר לטובת אזרחי ישראל.

אם כחול לבן יקחו אותנו לבחירות, מצופה מימינה לתמוך בחוק הזה. אחרת, איך יסבירו לבוחריהם שהשאירו את ניסנקורן וגנץ עוד כחצי שנה בתפקידיהם, כאשר יש אפשרות לבטל את חוק ממשלת החילופים, לפטר אותם ולמנוע מהם פגיעה נוספת באזרחי ישראל.

אני מזכיר גם את אמירתו של יו"ר האופוזיציה לפיד בעת חקיקת החוק ב- 27.4.20:  "אני מודיע פה למצלמות, שבכל רגע שביבי יבקש לבטל את החוק הזה, אנחנו נגיד לו – כן". עוד הוסיף לפיד: "אנחנו נסכים להחזיר את החוקים האלה למקור. למה? מפני שאנחנו מכבדים את הדמוקרטיה והחוקים האיומים והמבישים והמבזים האלה צריכים להתבטל".

זהו מבחן האמינות שלו. בכלל, מדוע שירצה לצאת לבחירות עם גנץ בביטחון, אשכנזי בחוץ וניסנקורן במשפטים? מדוע שיאפשר להם לבצע מחטפים כדי לקחת ממנו קולות במקום להפוך אותם לח"כים פשוטים?

לאור תפקוד הממשלה, והמקלות בגלגלים ששמים כחול לבן על כל צעד ושעל, ולאור הפרת ההסכם הקואליציוני מצד כחול לבן, שהחלה בהסטת מ"מ פרקליט המדינה אלדד כדי לבצר את כנופיית שלטון החוק, עובר דרך הצבעות נגד הממשלה והפרעה שוטפת לתפקודה, ועד אי הקמת הוועדה המחוייבת מההסכם הקואליציוני למינויים בכירים, יש צורך בחלופה שכזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]