ראש מועצת שומרון יוסי דגן והמחבל לשעבר מוחמד מאסד בסרטון הסברה משותף למען טראמפ | צפו - 0404
צילום: יוסי כהן

ראש מועצת שומרון יוסי דגן והמחבל לשעבר מוחמד מאסד בסרטון הסברה משותף למען טראמפ | צפו

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא הערב (ראשון) בקמפיין הסברה משותף יחד עם מוחמד מסאד, מחבל לשעבר שהיום פועל בדרכי שלום; בו הם קוראים לבחור בדונלד טראמפ לנשיא ארה"ב. בסרטון שפורסם מדגישים השניים: "טראמפ טוב גם ליהודים וגם לערבים" .

בסרטון אשר צולם למרגלות מערת המכפלה, ושיופץ החל מהערב ברחבי ארה"ב בכלי תקשורת, רשתות חברתיות וכן בדף הפייסבוק הרשמי של קמפיין המפלגה הרפובליקנית בישראל, הם מציגים נתונים פנטסטים המצביעים על כך שעל פי נתוני האו"ם בתקופת כהונתו של ברק אובמה, שנקט במדיניות שלדבריהם עודדה את הטרור: נהרגו 204 ישראלים בפעולות טרור – לעומת 37 ישראלים בזמן כהונתו של טראמפ. כמו כן, 4,127 ערבים נהרגו בעימותים מול ישראלים בתקופת כהונתו של אובמה, לעומת 531 בתקופת כהונתו של טראמפ.

בממוצע מדובר ב-531 הרוגים ערבים בשנה בתקופת כהונתו של אובמה, לעומת 132 בשנה בממוצע בתקופת כהונתו של טראמפ. ביחס לישראלים, מדובר ב-25 הרוגים בממוצע בשנה בתקופת כהונתו של אובמה, לעומת 9 הרוגים בשנה בממוצע בתקופת כהונתו של טראמפ. סה"כ – פי 3 יותר הרוגים בממוצע בתקופת אובמה לעומת תקופת כהונתו של טראמפ לשנה.

הסרטון צולם כאמור במערת המכפלה, דבר שגם הוא "קורץ לבייס של טראמפ" השמרני-אוונגליסטי-רפובליקני, אבל גם מדבר על הרוגים ישראלים וערבים, מה שקורץ למרכז בארה"ב שמעוניין במזרח תיכון יציב. השניים מצביעים על כך שהמדיניות בה נקט אובמה חיזקה את הכוחות האיסלאמיסטים והתוצאה הייתה ריבוי אירועי טרור, שהביאו בעקבותיהם תגובות תקיפות של ישראל.

לעומת זאת המדיניות של טראמפ והסכמי השלום הרגיעו את השטח והביאו לירידה גם במספר ההרוגים משני הצדדים. בסרטון אומר דגן: "אני פונה אל הלב שלכם. למען העתיד שלנו, למען החיים שלנו, הצביעו טראמפ. נשיא ארה"ב כבר הוכיח פעם אחר פעם כי הוא ידיד אמיתי של ישראל אולם לא רק זאת, הנתונים מראים גם כי המדיניות שלו מביאה אחרי הרבה מאוד שנים גם ליציבות במזרח התיכון. אני מניח שאת הבוחר האמריקאי מעניינים עוד כמה דברים חוץ מהמצב במזה"ת אבל מי שהאיזור הזה חשוב לו, אם מדובר ביהודי ארה"ב, באזרחי ארה"ב בישראל או בנוצרים אוהבי ישראל, חשוב שהם יכירו גם את הנתון הזה כשהם יוצאים לבחור ויכירו את התמיכה שלנו בדונאלד טראמפ".

הסרטון צפוי להיות מופץ ברשתות החברתיות בארץ ובארה"ב וכן בדף הפייסבוק של המפלגה הרפובליקנית בישראל. על כך הגיב  מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל: "דונלד טראמפ הביא עידן חדש למזרח התיכון לטובת כל תושבי המזרח התיכון לא משנה אם הוא יהודי או ערבי. זה מה שקורה וזו התקווה ל-4 שנים הקרובות, זו הסיבה שאנחנו צריכים לבחור בדונלד טראמפ ומייק פנס לעוד קדנציה – מכיוון שאם הם לא ייבחרו אני אני לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות באיזור שלנו".

מוחמד מסאד: "צילמנו את הסרטון כחלק מתמיכתנו בטראמפ, אנחנו עושים אל כל המאמצים כדי שטראמפ ינצח בבחירות הקרובות ויישאר נשיא ארהב, אנחנו גם מתקשרים לכל אזרחי ארהב בפלסטין ומתקשרים לשכנע אותם להצביע לטראמפ. טראמפ טוב לעם הפלסטיני, טוב לבטחון ולשלום האמיתי, מכיוון שהוא לא תומך במושחתים של הרשות הפלסטינית ולא תומך בטרוריסטים כמו האחרים בארהב. בזמנו ירדה כמות הפיגועים כמעט לאפס ירדה כמות הנהרגים מהעם הפלסטיני במאות אחוזים אנחנו תומכים בטראמפ כדי שיהיה שלום אמיתי ובטחון לשני העמים".

כזכור, לפני שבוע יצאו יוסי דגן ומארק צל בקמפיין משותף להעלאת אחוזי ההצבעה של תומכי הנשיא טראמפ. בשידור מיוחד לארה"ב מברקן שבשומרון, הם קראו יחד לאוהבי ישראל להגיע ולהעניק 100 אחוזי תמיכה בנישא ארה"ב דונלד טראמפ. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פועל יחד עם יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון ב-7 השנים האחרונות, בכדי לייצר קואלציות למען יו"ש בכל העולם וגם בקרב המפלגה הרפובליקנית. הוא היה בין הפוליטיקאים היחידים בארץ שתמכו בטראמפ עוד קודם לבחירתו ב-2016, הוזמן להשבעה של הנשיא והוא מקיים פגישות קבועות בארץ ובחול עם בכירים במפלגה הרפובליקנית ובבית הלבן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]