השר אוחנה: "שתי מגפות מכות בחברה הערבית - הקורונה והאלימות" - 0404
השר אוחנה: יונתן סינדל, פלאש 90

השר אוחנה: "שתי מגפות מכות בחברה הערבית – הקורונה והאלימות"

השר לבט"פ אמיר אוחנה ביקר הערב (ראשון) את החברה הערבית בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. השר אוחנה כתב: "שתי מגיפות מכות קשה בחברה הערבית בעת הזאת: מגיפת הקורונה ומגיפת האלימות. לאור הרצח המשולש הלילה, המצטרף לעשרות מקרי רצח מתחילת השנה, הערכת המצב השבועית של משרד הבט"פ וראשי משטרת ישראל, שב"ס וכב"ה תיערך לראשונה במהלך כהונתי ביישוב ערבי/מעורב.

המסר שאני מבקש לשדר בכך הוא שהמשטרה פועלת ותמשיך לפעול למען כל אוכלוסיית המדינה במאבקה גם בהתפשטות נגיף הקורונה, אך גם בפשיעה ובאלימות. החברה הערבית סובלת ממיעוט עברייני המייצר פשיעה בהיקף ובעוצמה החורגים בהרבה ממידותיה, וגורמים לסבל עצום ולכאב נוראי. יותר מדי צעירות וצעירים שלא זכו להתבגר ולהגשים חלומות, יותר מדי הורים שאיבדו את היקר להם מכל, ובעיקר – פחות ופחות תקווה לעתיד טוב יותר.

מעט לאחר כניסתי לתפקיד גיבשתי את יעדי משרד הבט"פ לשנים 2021-2020. חיזוק האכיפה והאמון כמו גם שירותי המשטרה לחברה הערבית כיעד מרכזי בסדרי העדיפויות במדיניות שלי עבור המשרד, מופיע שם גבוה למעלה. זו משימה שאני רואה בה חשיבות לאומית ואסטרטגית. המשימה הזו דורשת מאיתנו לשלב כוחות עם משרדי ממשלה שונים ולפעול בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, המנהיגות המקומית והארצית, והחברה האזרחית – וכך אנו עושים.

במהלך החצי שנה האחרונה אני מקיים שיח מתמשך מול ראשי הרשויות בחברה הערבית הן בנושא הביטחון האישי והן בנושא הקורונה, עורך סיורים ביישובים ובתחנות משטרה בחברה הערבית ומקיים דיונים עם בכירי המשרד. בנוסף, הנחיתי את המשטרה לקדם ולתעדף את הטיפול בפשיעה בחברה הערבית ורק בשבוע שעבר קיימתי ישיבת עבודה עם יו"ר הועדה המיוחדת למיגור הפשיעה בחברה הערבית, חה"כ מנסור עבאס, יחד עם בכירי המשרד ומשטרת ישראל והצגנו בפניו את הפעולות שבוצעו (הכוללות בין היתר הקמת תחנות רבות בישובים ערבים וגיוס שוטרים) בשנים האחרונות ואלה שיבוצעו.

מדובר במאמצים ומשאבים רבים שיש להם השפעה חשובה. זה לא "זבנג וגמרנו", אך הפעולות הללו יניבו בוודאות פירות, גם אם בטווח הארוך. הנושא הוא בנפשנו. אעשה ככל יכולתי כדי שמשטרת ישראל תעמוד בהצלחה ביעד הלאומי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]