20 שנה אחרי הנטישה - ברית מילה בקבר יוסף. דגן: ״מרגש להגיע לכאן״ | צפו - 0404
צילום: רועי חדי

20 שנה אחרי הנטישה – ברית מילה בקבר יוסף. דגן: ״מרגש להגיע לכאן״ | צפו

20 שנה לאחר נטישת קבר יוסף, התקיימה לפנות בוקר (חמישי) ברית מילה במתחם שנמצא בשכם, זאת כחלק מכניסה מצומצמת שהתקיימה בהתאם להוראות הקורונה, לצורך עבודות נקיון ואחזקה ולציון יום פטירת רחל אמנו, אמו של יוסף הצדיק.

זוהי הכניסה המצומצמת השנייה מאז פרוץ המגפה בארצנו. בשל הקורונה לא התקיימה כניסת המונים לתפילה גם הפעם, ובכניסה השתתפו 20 איש בלבד. בכניסה השתתפו ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר שומרון עזריאל פרלמן, אנשי מנהלת יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון ובני המשפחה הגרעינית.

יוסי דגן בירך את בני המשפחה ואמר: ״מרגש להגיע לכאן ביום פטירת רחל אמנו, ויום הולדתו של בנימין, זו היסטוריה ברית בקבר יוסף אחרי כל כך הרבה שנים.

אני מאחל לרך הנולד ולמשפחה, שאת הבר מצווה יזכה לעשות כאן עם ישיבת קבר יוסף בצורה מלאה, עם צה״ל שנמצא כאן כל הזמן, שנזכה לחזור לכאן, ובעזרת השם שממשלת ישראל תלמד עוז וגבורה מיוסף הצדיק, ומבנימין הצעיר לבנות את כל מרחבי ארץ ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]