ביזיון: הפרקליטות לא תגיש כתב אישום נגד המתעלל בעובד מוגבל בשופרסל בגוש עציון - 0404
ביזיון: הפרקליטות לא תגיש כתב אישום נגד המתעלל בעובד מוגבל בשופרסל בגוש עציון 0404

ביזיון: הפרקליטות לא תגיש כתב אישום נגד המתעלל בעובד מוגבל בשופרסל בגוש עציון

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה שלא להגיש כתב אישום בגין התעללותם של עובדים בסניף שופרסל בגוש עציון בעובד בעל צרכים מיוחדים שהועסק במקום. הנאשם, כמאל חמידאן מבית ג'אלה, יואשם בעבירה של תקיפה בלבד, וכמו כן נסגר התיק נגד שאר השותפים במעשה ונגד המנהל שידע.

בפרקליטות טענו כי לא מדובר במספר מקרי התעללות, אולם דבר זה עומד בסתירה לכתב האישום שהוגש נגד העובד כאמור בעבירה מינורית של "תקיפה סתם". כתב האישום מייחס לו 4 מעשים של סטירות, ביזוי וכריכת הגוף בניילון נצמד, כאשר לטענת המוגבל העובד קילל אותו ואת העם היהודי.

המשטרה גם סגרה נגד השותפים הנוספים לאירוע, בהם עובד נוסף, הצלם וגם המנהל שקיבל תלונה מהמוגבל, אך לפי הטענה התעלם ממנה. עו"ד בן גביר: "מדובר בביזיון. אם זו לא התעללות בחסר ישע אולי כדאי למחוק עבירה זו מספר החוקים.

יסודות עבירת ההתעללות הוכחו במיוחד שמדובר במספר אירועים שבהם ביזו פגעו השפילו המוגבל סטרו לו ואף כרכו את גופו בניילון נצמד – הפרקליטות הוסיפה חטא על פשע כאשר התעלמה מהקללות נגד העם היהודי וכל השותפים האחרים שידם הייתה במעל וקיים חומר בעניינם – החלטה מבישה".

יחד עם זאת הוסיף עו"ד בן גביר כי בימים אלה הוא שוקד יחד עם עו"ד יוסף מזר על תביעת ענק נגד העובד ונגד כל יתר המעורבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]