הושגה הסכמה: שנת השירות התשפ"ב לא תיפגע - 0404
הושגה הסכמה: שנת השירות התשפ דוברות הכנסת

הושגה הסכמה: שנת השירות התשפ"ב לא תיפגע

עקב דרישת הצבא שהרישום לדחיית שירות (דח"ש) יתבצע מוקדם ככל הניתן, מיון המועמדים לשנת שירות מתחיל גם הוא קודם לכן – מספטמבר עד ינואר. לאור ההנחיות לאיסור התקהלויות, עד כה המיונים לא התקיימו והיה חשש שמפעל שנת השירות לשנת התשפ"ב היה נפגע קשות.

מינהל חברה ונוער במשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה פנה בדחיפות למשרד הבריאות לטובת מציאת פתרון למשבר זה, ומשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו נענה לבקשה, והחליט להחריג בוגרי י"ב לקיים מפגשי מיון לשנות השירות, תחת הגבלות ההתכנסות של 10 אנשים במבנה סגור ו-20 בשטח פתוח.

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה, ח"כ זאב אלקין: "בגלל משבר הקורנה הפעילות של החינוך הבלתי פורמאלי נפגעה ואיתה גם מערך ההתנדבות של מדינת ישראל. מתנדבי שנת השירות ומכינות אופק יכולים להיות כח עזר משמעותי בתקופה כזו שבה אנשים בבתים. בעקבות פנייה של כל תנועות הנוער וארגוני הנוער שמבקשים להמשיך בתהליכי המיון שישפיעו על השנה הבאה פנינו אל משרד הבריאות בדרישה שיתיר את הפעילות הזו בתנאים מגבילים שיקבע. אני שמח שמשרד הבריאות נעתר לבקשתנו.

אני בטוח שמתנדבי שנת השירות יתנו תרומה משמעותית וחשובה במיוחד עכשיו במשבר הקורונה, ואני כמובן מאחל להם בהצלחה גדולה וקורא לכל מי שעוד לא נרשם למיונים לנצל את ההזדמנות ולהגיע. החינוך הלא פורמלי ורוח ההתנדבות שבו במדינת ישראל יצלחו את כל אתגרי הקורונה וימשיכו להיות היהלום שבכתר בחברה הישראלית".

מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, מר מרדכי בניטה מסר: "אני שמח שהגענו להבנות מול משרד הבריאות ואני מודה לפרופ' גרוטו על היענותו לנושא. מפעל שנות השירות מטפח בוגרי צבא מצוינים ואני מאחל להם בהצלחה במיונים ובשנת השירות העתידית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]