האב השכול לעורכי הדין של המחבל: "אתם חיים מכסף גרמני. גרמניה ממשיכה לרצוח אותנו" | צפו - 0404

האב השכול לעורכי הדין של המחבל: "אתם חיים מכסף גרמני. גרמניה ממשיכה לרצוח אותנו" | צפו

משפחות שכולות החברות בפורום "בוחרים בחיים" מחו היום (שני) בבית המשפט העליון בירושלים בעקבות קיום הדיון על תושבות וזכויות הסוציאליות של מחבלים.

המשפחות השכולות זועמות על קיום הדיון ועל כך שבג"ץ מבקש לבטל את הכלי ההרתעתי החשוב ביותר והוא שלילת תושבות למחבלים. בין השאר מחו המשפחות נגד עורכי הדין המייצגים את ארגוני הדה לגיטמציה.

בפתח דיון צולם האב שהשכול, הרצל חג'ג', אבא של סגן שיר חג'ג' הי"ד, אומר למיכאל ספרד ועורכי דין נוספים המייצגים מחבלים מה הוא חושב עליהם. האב השכול קרא לעבר עורכי הדין של המחבלים: "אתם מקבלים 15 מיליון שקל בשנה. חיים מכסף גרמני. גרמניה ממשיכה לרצוח אותנו".

הרצל חג'ג' ואשתו דרשו בפתח הדיון למנוע זכויות ממחבלים:  "אנו דורשים ממדינת ישראל לגרש כל מחבל בעל תושבות או אזרחות ישראלית לרשות הפלסטינית או לעזה. היות ומדינת ישראל הרחמנית החליטה שהיא לא מגרשת מחבלים אנו דורשים מבג'ץ לעשות את המינימום המתחייב ולשלול להם תושבות ללא זכויות סוציאליות. הגיע הזמן שבג"ץ יתחיל לדאוג לזכות לחיים בטוחים של אזרחי ישראל ולא לזכויות המחבלים ומשפחותיהם".

דבורה גונן, אימו של דני ז"ל שנרצח במעיין סמוך לישוב דולב שבבנימין, דרשה לגזור עונש מוות על מחבלים: "שופטי בג"ץ בבואם לתת את החלטתם חייבים להבין ולזכור כי בתוקף תפקידם הם חייבים להציל חייהם של אזרחים חפים מפשע. הקניית זכויות למחבל ושמירת כבודו היא מתן אור ירוק לרצח הבא. מחבל דינו מוות".

יוסי צור, אביו של אסף שנרצח בפיגוע בחיפה: "הדיון היום בבג"צ הוא לא על שלילת תושבות של מחבלים ספורים, זהו הקרב המכריע על ההרתעה, האם תהיה הרתעה של הטרור או שמא ההרתעה תתמוטט תחת שלטון בג"צ. כל ישראלי שדואג לגורל ילדיו חייב לעמוד היום לימין המשפחות השכולות ולזעוק "די" להפקרות בג"צ בשמירה על כבוד וזכויות המחבלים תוך הפקרת זכות החיים של ילדינו ויקירנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]