תיקון החוק שיאפשר פתיחת המלונות בים המלח ובאילת אושר בוועדת השרים - 0404
תיקון החוק שיאפשר פתיחת המלונות בים המלח ובאילת אושר בוועדת השרים ערן פיקסר

תיקון החוק שיאפשר פתיחת המלונות בים המלח ובאילת אושר בוועדת השרים

ועדת שרים לחקיקה אישרה הבוקר (שני) את תיקוני החקיקה שיאפשרו להגדיר את ים המלח ואילת כ"איי תיירות ירוקים" ובכך ניתן יהיה לאפשר כניסה לעיר בהתאם להצגת תוצאה שלילית לבדיקת הקורונה.

על פי המתווה שאושר, קבינט הקורונה יהיה רשאי להכריז על העיר אילת ועל מתחם בתי המלון בים המלח כאזור תיירות מיוחד. הכניסה לאזורי התיירות הירוקים תותנה בהצגת תוצאה שלילית עדכנית לבדיקת קורונה. המתווה יאפשר את פתיחת בתי המלון באזורים האמורים תוך הקפדה על שמירת הנחיות משרד הבריאות. בשלב מאוחר יותר ובאופן הדרגתי, החוק שיחוקק יבחן פתיחת עסקים נוספים באזורים אלו, שישרתו את אורחי המלונות.

ההצעות צפויות להגיע עוד השבוע למליאה לקריאה ראשונה.

שר התיירות, אורית פרקש הכהן: ״נותנים אופק לענף התיירות. המתווה שאושר כעת בוועדת שרים לחקיקה ועתיד לעלות לאישור הכנסת, יתן לאילת וים המלח שמשמשות כ-30% אחוז מענף התיירות, אופק תעסוקתי וכללי, בטח כאזורים שמשתכרים באופן כמעט מוחלט מהתיירות. בסוף התהליך קבינט הקורונה יאשר מנגנון מעשי בפעול שאותו אנו בונים בימים אלו בשיתוף עם משרדי הממשלה. מדובר בצעד ראשון לפתיחה ושיקום של כלל הענף. זאת לצד הדרישה לפתיחה מיידית של התיירות הכפרית בישראל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]