שר האוצר נגד מתווה משרד הבריאות לחזרה ללימודים: אין מחקר שמראה הבדל בין ילדי הגנים לילדי כיתות א-ב - 0404
שר האוצר נגד מתווה משרד הבריאות לחזרה ללימודים: אין מחקר שמראה הבדל בין ילדי הגנים לילדי כיתות א-ב דוברות הכנסת

שר האוצר נגד מתווה משרד הבריאות לחזרה ללימודים: אין מחקר שמראה הבדל בין ילדי הגנים לילדי כיתות א-ב

שר האוצר, ישראל כ"ץ, תקף הבוקר (שני) את מתווה משרד הבריאות לחזרה ללימודים, לפיו ילדי כיתות א-ב יחולקו לשתי קבוצות כאשר כל קבוצה תלמד חצי שבוע בלבד. השר כ"ץ טען כי אין מחקר אמיתי שמראה הבדל בין ילדי הגנים לילדי כיתות א-ב. 

השר כ"ץ: "הניסיון של משרד הבריאות לשנות את כללי הלימוד בכיתות א-ב, בניגוד לסיכומים הקודמים שלפיהם נפתחה שנת הלימודים, ולדרוש תוספת 6 מיליארד ש״ח בנוסף על 4.2 מיליארד שכבר הוקצו למערכת החינוך לצרכי מוגנות, בהתאם לדרישות שר הבריאות ומערכת הבריאות – הוא בלתי סביר באופן קיצוני ודינו להדחות.

דרישה זו אינה מגובה גם בשום מחקר אמיתי שמראה שיש שוני בהיקף התחלואה בין גילאי 6-0, שפועלים באופן רגיל, לבין גילאי 8-6.

מעבר לכך, מערכת החינוך לדבריה אינה ערוכה להפעלה מיידית של שינוי מהסוג הזה ודורשת זמן הערכות של 5 שבועות מרגע אישור התקציב, דבר שמשמעותו דחייה של חודשיים נוספים בחזרת תלמידי כיתות א-ב ללימודים.

גם מרכז השלטון המקומי מתנגד לשינוי וקורא לאפשר את חזרת כיתות א-ב ללימודים בהקדם בהתאם לכללים שנקבעו, וכך גם רוב חברי קבינט הקורונה.

בתוך מספר ימים יתקבלו ממצאי התחלואה בקרב ילדי הגנים ואני מקווה שיאפשרו להחזיר מיד את תלמידי כיתות א-ב ממתכונת החצי-חצי ללימודים מלאים, כולל מערכת הצהרונים וההזנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]