ח״כ קרעי הגיש הצעה דחופה לסדר בנושא: ״פרשת משפטים בושה״ - היועמ״ש משתמש בכוחו השלטוני לרדוף אזרחים המבקרים אותו - 0404
ח״כ קרעי הגיש הצעה דחופה לסדר בנושא: ״פרשת משפטים בושה״ – היועמ״ש משתמש בכוחו השלטוני לרדוף אזרחים המבקרים אותו יונתן זינדל, פלאש 90

ח״כ קרעי הגיש הצעה דחופה לסדר בנושא: ״פרשת משפטים בושה״ – היועמ״ש משתמש בכוחו השלטוני לרדוף אזרחים המבקרים אותו

ח״כ שלמה קרעי ממפלגת הליכוד, הגיש הבוקר (ראשון) הצעה דחופה לסדר בנושא: ״פרשת משפטים בושה״ – היועמ״ש משתמש בכוחו השלטוני לרדוף אזרחים המבקרים אותו.

קרעי כתב בהצעה: ״לאחרונה פורסם, כי שכנתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, קראה לעברו את המילים "פרשת משפטים בושה".

עקב כך, הוזמנה ניידת משטרה שהכריחה את השכנה שומרת השבת, להתלוות אליה לתחנה תוך כדי חילול שבת, נחקרה כאחרונת העבריינים כולל מתן טביעות אצבע ביום השבת, ועד היום נותר לה תיק פתוח, בגלל ביקורת לגיטימית שקראה לעבר היועמ״ש.

מקרה זה מצטרף למקרים אחרים שבהם היועמ״ש מנצל את כוחו השלטוני על מנת להשתיק ביקורת ציבורית לגיטימית מצד אזרחים מן השורה ולרדוף אותם. כאן המקרה חמור יותר והתרחש גם תוך כדי פגיעה חמורה ולא מידתית, באשר החקירה יכלה לחכות לאחר השבת, בחופש הדת ובשבת הקדושה לעם ישראל. על הכנסת לדון בנושא״.

גם ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ממפלגת ימינה הגיש הצעה דומה: ״מעצר שווא תוך הפרה של קדושת השבת״

סמוטריץ׳: ״השבוע פרסמה העיתונאית איילה חסון, כי אשה נורמטיבית נעצרה במהלך השבת בשל ביקורת שהעבירה על היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לחרפה הדמוקרטית שבדבר נראה כי גם מבחינת שמירת השבת נחצו במעשה זה כל הקווים האדומים כאשר מקרה איזוטרי שכזה היה יכול להיבחן לאחר צאת השבת. אשר על כן אבקש להעלות את הנושא על סדר יומה של הכנסת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404[email protected]