שבע שנים לפטירת הרב עובדיה יוסף | דרעי: "אין ספק שמרן היה זועק שחייבים לשמור את כל ההנחיות" - 0404
שבע שנים לפטירת הרב עובדיה יוסף | דרעי: יעקב כהן

שבע שנים לפטירת הרב עובדיה יוסף | דרעי: "אין ספק שמרן היה זועק שחייבים לשמור את כל ההנחיות"

בשעה זו מתקיים בכנסת אירוע זיכרון ממלכתי לזכרו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, ביוזמת סיעת ש"ס ובהשתתפות שרים, חברי כנסת ובכירים נוספים.

חברי הכנסת והשרים נושאים דברים לזכרו של הרב עובדיה. רה"מ נתניהו: "מרן הרב עובדיה היה איש ההלכה הגדול של דורנו. אדם ששוקד על לימודיו המתמיד הענק והמלמד עד אין קץ. אהבת ישראל שלו קרנה לבחוץ גם לגבי מורשת ישראל חידושים והלכה. איש משכמו ומעלה והוא חסר לכולנו. אין לי ספק שהוא היה מעורר כעת על הציווי של ונשמרתם לנפשותיכם להקפיד על כל ההנחיות״. 

השר דרעי: "עצם האירוע הזה משקף את דרכו של מרן, יושבים סביב שולחן עגול כל באי המשכן, כולם מדברים בניחותא ומקשיבים על דרכו של מרן. אני יכול לשבת שעות ולספר על מרן על דרכו המיוחדת לכבוש את הלבבות של כולם עם חוכמתו ואהבת ישראל שבו. לי באופן אישי מגיל 15 כל חיי זה היה עם מרן הרב עובדיה.

"אם מרן היה איתנו היום הוא היה מעורר את העם לחשבון נפש ציבורי. אי אפשר לנתק את מרן שהיה מנהיג רוחני, מביטול התורה שיש היום. ומרן היה אומר בקורונה לסגור בתי כנסת אולם צריך לשמור שלא תיפסק תורה לעולם. זו דרכו של מרן ואנחנו חייבים למצוא את הדרך לאפשר שלא תיפסק תורה מעולם. אין ספק שאנחנו צריכים לעשות מאמץ גדול להוריד את השיח המפלג והשיסוי בעם. בתקופה של מגיפה זה יותר קשה אנשים פגועים. אנחנו כמנהיגי ציבור חייבים להתעלות ולתת אופק לציבור שחייבים להתאחד. אנחנו כחברי תנועת ש"ס נשבענו אמונים להמשיך את דרכו ומפעליו הקדושים. יהי זכרו ברוך".

ח”כ ליצמן: "תורתו ומורשתו יירשמו לדורות. לא אשכח את יחסו המיוחד כלפי גדולי הדור מכל החוגים, בראשם האדמו”ר מגור, בכל מפגש ביניהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]