צה"ל חשף מנהרת טרור בדרום הרצועה - 0404
צילום: דובר צה"ל

צה"ל חשף מנהרת טרור בדרום הרצועה

צה"ל פעל בימים האחרונים לאיתור מנהרת טרור, בעומק של כמה עשרות מטרים, במרחב חאן יונס. היום (שלישי) אותרה המנהרה ונחשפה על ידי כוחותינו.  מדובר במנהרה אשר חדרה בעשרות מטרים לשטח מדינת ישראל מדרום רצועת עזה. איתור המנהרה התבצע בעקבות אינדיקציה שעלתה במכשול, שנבנה בגבול רצועת עזה לאורך השנים האחרונות ובנייתו מושלמת בימים אלו, המנהרה חדרה כאמור את הגדר אך לא חדרה את המכשול שנמצא עשרות מטרים מהגדר.

בצה"ל בודקים איזה ארגון אחראי לחפירת המנהרה ולא יודעים לומר בשלב זה מי אחראי על חפירתה אך רואים בארגון הטרור חמאס כנושא באחריות.

מצה"ל נמסר כי "תוואי המנהרה אותר הודות ליכולות הטכנולוגיות והאיסופיות של המכשול בגבול רצועת עזה. המנהרה לא חצתה את המכשול התת-קרקעי ולא היוותה איום ליישובים במרחב.
 
כוחות הנדסיים של צה"ל פעלו היום במרחב הגדר ואיתרו את מנהרת הטרור. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]