דיון מיוחד בכנסת לזכר רחבעם זאבי | רה"מ: "אויבי השלום שלקחו מאיתנו את גנדי נותרו מאחור - אנחנו צעדנו קדימה" - 0404
דיון מיוחד בכנסת לזכר רחבעם זאבי | רה פלאש 90

דיון מיוחד בכנסת לזכר רחבעם זאבי | רה"מ: "אויבי השלום שלקחו מאיתנו את גנדי נותרו מאחור – אנחנו צעדנו קדימה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בדיון המיוחד לזכרו של חבר הכנסת לשעבר והשר לשעבר רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל.

בדבריו התייחס ראש הממשלה לפיגועים הקשים בשנות האינתיפאדה השנייה במהלכה נרצח גנדי ואמר: "השנה האחרונה לחייו של גנדי עמדה בסימן גל הטרור החמור שהפלסטינים יזמו, כולל ירי על ירושלים עם פיגועי התאבדות, שבימים אלו אנו מציינים שני עשורים לפרוץ אותם אירועים אלימים. לדאבון הלב גם גנדי נפל קורבן לרצחנות של המחבלים צמאי הדם. הם ראו בו מעיין נובע של רגש לאומי יהודי וציוני ועל כן הם פגעו בו דווקא בו בכוונה תחילה. אלא שהמציאות ולא בפעם הראשונה, טפחה על פניהם. גם מי שלא הסכים עם דעותיו של גנדי, ויש בינינו לא מעטים, אין מישהו שלא מעריך הערכה עצומה את המחויבות של גנדי למולדת, למדינה ולצה"ל.

אני חושב שגם מי שלא הסכים איתו, נתמלא רצון ביום הירצחו להוכיח לאיובנו שבמאבק הזה אנחנו ננצח. זה לקח זמן אבל שנינו את הגישה והתוצאות ברורות. אנחנו תוקפים את מבקשי נפשנו במעוזים שלהם בצפון ,בדרום, בכל מקום, בכל כיוון. אויבינו למדו שמי שירים את ידו עלינו לא ינקה. בעניין זה אנחנו עומדים יחד בכוחות משותפים בדיוק כפי שאנחנו צריכים לנהוג עכשיו באתגר הקורונה".

נתניהו התייחס גם למשלחת מאיחוד האמירויות שנחתה היום בישראל. לדבריו: "אני חושב שאנחנו צריכים להתאחד במיוחד ביום המרגש הזה שפתחנו אותו בקבלת המשלחת הרשמית הראשונה מאיחוד האמירויות בישראל. קבוצה של שרים יחד עם שר האוצר האמריקני ביום היסטורי. אנחנו הפכנו את מדינתנו לכוח משמעותי בעולם ועכשיו אנחנו מביאים אותה להסכם שלום שלא ידענו כמותם כבר 25 שנים. במובן מסוים לא ידענו אותם גם קודם לכן משום שהשלום הזה לא היה כרוך בוויתור על מ"מ מרובע של שטחי מולדת.

אני בטוח שאילו גנדי היה איתנו היום, ליבו היה מתרחב משמחה. הוא היה מברך על הסכם השלום שחתמנו עם איחוד האמירויות ואנחנו מכוננים עכשיו עם בוחריין. זהו שלום תמורת שלום שלום, מתוך עוצמה, שלום שלא כרוך במעשה הזוי של עקירת אנשים בני עמנו מאדמתם ומבתיהם, שלום אמיתי. אויבי השלום שלקחו מאיתנו את גנדי נותרו מאחור בעליבותם, אבל אנחנו צעדנו קדימה בביטחון בכלכלה ביחסי החוץ בבניין הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]