מפגש היסטורי בישראל: רה"מ, מזכיר האוצר האמריקני ושר האוצר של האמירויות | צפו - 0404
מפגש היסטורי בישראל: רה לע"מ

מפגש היסטורי בישראל: רה"מ, מזכיר האוצר האמריקני ושר האוצר של האמירויות | צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מארח הבוקר (שלישי) את מפגש הפסגה הטרילטרלי של ישראל, ארה"ב ואיחוד האמירויות; במעמד מזכיר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין ושר האוצר של איחוד האמירויות עובייד חומייד אלטאייר.

חברי המשלחת הראשונה של האמירויות לישראל, נחתו בארץ לשורת פגישות וכן לטקס החתימה על ההסכמים בין המדינות. בנאומו בנתב"ג עם הגעת הנציגים אמר רה"מ נתניהו: "אנחנו עושים היסטוריה שתיזכר לדורות. אנו יוצקים תוכן ממשי להסכם השלום. השלום הזה לא נשאר על הנייר – אנו מקדמים אותו בתנופה.

אנחנו רוצים מזרח תיכון של דו קיום ושיתוף פעולה, אם נעבוד יחד כחברים זה עדיף לכולם. אני כבר מזמין אתכם לביקור נוסף ברגע שהקורונה תיעלם מעולמנו – וביחד נעלים אותה מהר יותר".

שר האוצר של ארה"ב, סטיבן מנוצ'ין אמר בהמשך הטקס: "איזה מאורע היסטורי. הסכם אברהם קושר קשרים כלכליים ישירים בין שתי הכלכלות המשגשגות ביותר. ככל שיגבר השגשוג הכלכלי – יגבר גם הביטחון".

לקראת החתימות על ההסכמים אמר רה"מ: "אנחנו חותמים היום על ארבעה הסכמים שישנו את פני הדברים – בתחום הכלכלי, בתחום המדע והטכנולוגיה ובתחום התעופה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com