לקראת תחילת הניסויים בבני אדם: המכון הביולוגי חושף את שם החיסון הישראלי לקורונה - 0404
צילום: יוסי לנגטל

לקראת תחילת הניסויים בבני אדם: המכון הביולוגי חושף את שם החיסון הישראלי לקורונה

שר הביטחון, בני גנץ, הגיע היום (שני) לסיור במכון הביולוגי לקראת תחילת הניסוי הצפוי בבני אדם בסוף חודש אוקטובר. גנץ קיבל סקירה על ההשלמות הנדרשות לתחילת הניסויים, לוחות הזמנים וכן על עבודת הייצור של החיסון. שר הביטחון נפגש עם ראשי צוות המחקר ובירך אותם על פריצת הדרך ועל עבודתם המסורה.

בסיום הביקור אמר גנץ: "אנחנו נמצאים ברגע משמעותי מאוד. פרופ' שפירא וכל הצוות עשו עבודה פנטסטית, הם החוד המדעי של מדינת ישראל והם הביאו את החיסון לשלב שבו נוכל להתחיל בקרוב את הניסוי בבני אדם. אם התהליך יצלח, זו תהיה בשורה גדולה למדינת ישראל ואולי לכל עמי העולם. אני מבקש להודות לכל אנשי המכון וצוות החוקרים, אתם מקור לגאווה לאומית".

פרופ' שמואל שפירא, מנהל המכון הביולוגי: "יצאנו לדרך לפני 9 חודשים ב-2. לפברואר ואנחנו נכנסים להקפה האחרונה בסוף אוקטובר.
יש לחיסון שם מסחרי- "Brilife", בריאות, il עבור מדינת ישראל, וחיים. אננו מודים לשר הביטחון על הרוח הגבית, ואנחנו נמשיך לפעול למען בריאותם של אזרחי ישראל, וגם למען הכלכלה והחברה הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]