מהיום תימנע יציאה מישראל למחויבים בבידוד | אדלשטיין: "למען בריאות הציבור" - 0404
מהיום תימנע יציאה מישראל למחויבים בבידוד | אדלשטיין: דוברות משרד הבריאות

מהיום תימנע יציאה מישראל למחויבים בבידוד | אדלשטיין: "למען בריאות הציבור"

בשיתוף פעולה מקצועי רחב היקף בין רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות והמשטרה, יועבר מהיום (שני) מידע שוטף ממערכות הבריאות למערכות ביקורת הגבולות לגבי חייבים בבידוד.

מטרת שיתוף הפעולה היא לוודא כי מחויבים בבידוד לא יוכלו לצאת מישראל ולהפר את הבידוד כפי שנעשה לא פעם בחודשים האחרונים. את הליך סנכרון המערכות ילוו עובדי רשות האוכלוסין וההגירה.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "חלק ניכר מהיכולת שלנו לפעול למען בריאות הציבור בא לידי ביטוי באכיפה נחושה. מי שמפר בידוד מסכן מאות ואלפי אנשים אחרים ולזה אסור להסכים. אני מודה לרשות האוכלוסין וההגירה על שיתוף הפעולה שיאפשר להגביר את האכיפה בקרב היוצאים מישראל".

סגן ראש מינהל ביקורת גבולות, ערן זהבי, התייחס למהלך: "המהלך חשוב מאין כמותו ויאפשר אכיפה מהודקת יותר על מחויבים בבידוד, במסגרת המאבק של כולנו להורדת התחלואה. תיאום בין הגופים המרכזיים הוא דבר מתבקש ומשדרג אותנו למקצועיות הנדרשת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]