גנץ: "לא יכולים לקבל אנרכיה. אני לא מוכן שתהיה ממשלה שלא מתפקדת" - 0404
גנץ: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ: "לא יכולים לקבל אנרכיה. אני לא מוכן שתהיה ממשלה שלא מתפקדת"

שר הביטחון בני גנץ נשא היום (שני) דברים בישיבת סיעת כחול לבן. בפתח דבריו אמר גנץ: "אני רוצה להתחיל בדבר החשוב ביותר בראיה ההיסטורית, אם אכן בחריין תחתום ונתקדם בצעד הדיפלומטי האזורי, זה צעד חשוב אני רוצה לברך את רה"מ וכל העוסקים במלאכה. צריך לדעת להרים את הראש ולהסתכל רחוק הדבר הזה חשוב ומשמעותי.

המגמות ממשיכות לרדת וטוב שכך, אבל אנחנו נמצאים בסיטואציה רגישה, האתגר הוא לשמור על שמירת תחלואה נמוכה, עד שנוכל לקיים שגרה. אנחנו עובדים ע"פ המלצות גורמי המקצוע, מתקיים שיח והחלטה של הממשלה. לא יכולים לקבל שיש מציאות כפולה בין מה שמחליטים לבין מה שקרה.

אתמול הבהרתי זאת לראשי הרשויות שנשארו אדומות, בצד אחד הערכתי את ראשי הרשויות שעושים עבודה להורדת התחלואה. מצד שני אני לא יכול לקבל שמוסדות חינוך נפתחים שלא על פי אישור.

נצטרך לבדוק איך מתנהגים באנשים שמפרים במכוון את החלטות המדינה, הציבור החרדי ולימוד התורה והמוסדות הם דברים חשובים לעם ישראל, אבל אי אפשר שיהיה חוק לאחד וחוק לאחר. אני בעד שיח ובעד להקשיב, אבל לא יכולים לקבל אנרכיה.

המטרה שלנו בכחול לבן, ההתנצחות היא לא המטרה שלנו החיים פה הם המטרה שלנו, כשאנחנו מסתכלים על האתגר הבריאותי הכלכלי החברתי שאנחנו נמצאים פה אנחנו מבינים שחייבים ממשלה מתפקדת. אני נכון לכל שיתוף פעולה שיקדם את התפקוד של ממשלת ישראל.

אתמול עלו 10 סעיפים שעברו בהסכמה ומדינת ישראל נמצאת במקום יותר טוב בהנחה שיאכפו זאת. ויש מה לעשות ביחד. זה מה שאני מחפש.

מה אני לא רוצה? אני לא מוכן שתהיה ממשלה שלא משתפת, שלא מתפקדת ולא להיות בן ערובה למצב פוליטי של אף אחד. סדר העדיפויות שלי הוא סדר העדיפויות של עם ישראל ולא סדר העדיפויות האישי שלי, ובצד השני מה שצריך להיות הוא סדר היום של מדינת ישראל ולא סדר היום האישי של נתניהו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]