שבוע שני ברציפות שלנמל חיפה מגיעה אוניית מכולות עם מטען מהאמירויות - 0404
שבוע שני ברציפות שלנמל חיפה מגיעה אוניית מכולות עם מטען מהאמירויות קובי גדעון, לע"מ

שבוע שני ברציפות שלנמל חיפה מגיעה אוניית מכולות עם מטען מהאמירויות

אוניה בשם "MSC Heid" השייכת לחברת הספנות "MSC" נכנסה לפנות בוקר לנמל חיפה, והחלה בפריקת המכולות הנושאות מטען מאיחוד האמירויות. לעבודת האוניה היום (שני) הצטרפו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התחבורה מירי רגב.

קו האוניות צפוי לפקוד את נמל חיפה מידי שבוע, ואליו צפויים להצטרף בקרוב קווים נוספים של חברות ספנות נוספות. המטען שהגיע היום מהאמירויות כלל מכולות עם מוצרי חשמל.

אשל ארמוני יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: "קו הסחר בין נמל חיפה לאמירויות הוא עובדה קיימת. היום הגיעה האוניה השנייה בתוך שבוע, והאוניות ימשיכו לפקוד את הנמל עם מטענים מהאמירויות ואליה. פעילות זו היא תוצאה ישירה של הסכם השלום עם האמירויות שאושר רשמית השבוע. זו בשורה גדולה למשק הישראלי, ובוודאי לנמל חיפה שנמצא בעיצומו של הליך הפרטה שיבטיח את עתידו של הנמל בעשרות השנים הבאות".

מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה: "נמל חיפה מוכיח שוב שהוא הנמל המוביל בישראל, נמל יוזם, שטובת המשק הישראלי לנגד עיניו. אוניות ענק שמשייטות בקווים גלובליים בוחרות פעם אחר פעם בנמל בזכות יעילותו התפעולית הנמצאת ברמה העולמית הגבוהה ביותר. יכולות אלה אינן חומקות מעיניהם של מקבלי ההחלטות בחברות הספנות, ולא יחמקו מעיניי הגורמים המעוניינים ברכישת הנמל".

קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התחבורה מירי רגב סיירו בנמל, ברציף בו עגנה אוניית המכולות מאיחוד האמירויות. רה"מ נתניהו אמר בתום הביקור: "אנחנו על הסיפון של האונייה שהגיעה מאיחוד האמירויות, עם הרבה מאוד מכולות. שאלתי מה יש במכולות האלה והסבירו לי – מכונות כביסה. זה מוריד עכשיו את מחירי מכונות הכביסה, מכשירים חשמליים ומזון – כל מה שיגיע הנה פשוט יוריד את יוקר המחייה וכל אזרח ישראלי ירגיש את זה בכיס.

אלה פירות השלום, שאתם, אזרחי ישראל, נהנים מהם עכשיו. לא אחר כך, לא בעתיד – עכשיו. כי זה שלום חם, זה שלום תמורת שלום, כלכלה תמורת כלכלה. אנחנו מחברים את מדינת ישראל לעורק ימי שמביא לה סחורות ומוצרים זולים יותר באיכות מצויינת. זה טוב לכל אזרח.

חשוב להבין, פעם ישראל הייתה סמטה ללא מוצא. זאת אומרת, היית יכול להגיע אליה מצד מערב ולצאת, לא יכולת לא לטוס ולא לשוט. בעצם, היית כבול. עכשיו, ישראל הופכת להיות צומת מרכזי, גם ימי, גם אווירי. אפשר לטוס לכל הכיוונים, מעל סעודיה ומעל ירדן. זה צומת גם אווירי, גם יבשתי, גם ימי, טכנולוגי, מסחרי ואנושי. זה דבר גדול מאוד. זה יום היסטורי, ממש היסטורי. זה הביקור השני של אונייה מדובאי שעוגנת בנמל חיפה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]