ח"כ קלנר באולטימטום לפייסבוק: "72 שעות להחזיר ל"שיבולת" את החשבון שהושבת - או שאפעל לחקיקה" - 0404
ח ערוץ 20

ח"כ קלנר באולטימטום לפייסבוק: "72 שעות להחזיר ל"שיבולת" את החשבון שהושבת – או שאפעל לחקיקה"

חה"כ אריאל קלנר הודיע היום (ראשון) לפייסבוק ישראל כי יש ברשותם 72 שעות להחזיר ל"שיבולת הוצאת ספרים" את חשבון הקידום הממומן, או לנמק בצורה מפורטת מדוע החשבון הושבת. אחרת, איים קלנר – יפעל באמצעות חקיקה.

לדברי חה"כ קלנר: "חסימת החשבון העסקי של הוצאת הספרים שיבולת היום מהווה חציית קו אדום. זה כבר לא רק 'שמאל מותר, ימין אסור' ופגיעה בחופש ביטוי בפלטפורמה. היום זו פגיעה קשה במוסד תרבותי, הוצאת ספרים מכובדת ובעלת משקל בציבוריות הישראלית, שיציבותה, הכנסתה ועתידה לוט בערפל בעקבות גחמה.

כנראה שתוכן לאומי ושמרני לא מתאים למנהלי פייסבוק. זה עוד נתון לדיון. מה שלא נתון לשום דיון ולא יעבור בשתיקה זו הפגיעה בשיח הישראלי, בעולם הספר הישראלי, בפרנסה המוטלת כעת על הכף של עובדי ההוצאה וביציבותו של מוסד שספג פגיעה של מאות אלפי שקלים. על כך אף אדם ליברלי, שוחר דעת ושיח לא יוכל לעבור לסדר היום. מעבר לכך, מדובר בהפרה חוזית, קבלת תשלום על קמפיין והסרתו מיד לאחר מכן.

אי לכך, יש לפייסבוק ישראל 72 שעות להחזיר לשיבולת את משתמש הפייסבוק או לנמק בצורה מפורטת ופומבית מדוע החשבון שלהם הושבת. אם לא תהיה הסדרה, אני אפעל יחד עם חבריי להסדיר את הנושא בדרך של חקיקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]