אדלשטיין: "נשקול שלילת תקציבים למוסדות חינוך שנפתחו בניגוד לתקנות בערים האדומות" - 0404
אדלשטיין: לע"מ

אדלשטיין: "נשקול שלילת תקציבים למוסדות חינוך שנפתחו בניגוד לתקנות בערים האדומות"

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקר היום (ראשון) באוניברסיטת אריאל וכינס מסיבת עיתונאים שבה התייחס להקלות בסגר שנכנסו לתוקפן. השר הודיע כי ייפתח מרכז רפואי באוניברסיטה, אשר ישרת את תושבי האיזור.

בפתח דבריו אמר אדלשטיין: "יש נתוני תחלואה, פתחנו את החינוך לגילאי 0-6, צמצמנו את עניין הגננת המחליפה כדי לצמצם את המגע מחוץ לקפסולה. אני לצערי שומע דיווחים כי בערים האדומות נפתחו מוסדות לימוד נוספים. אף אחד לא אישר את זה. מי שיפתח, צפוי לקנסות כבדים, ואפילו לשלילת רישיון מהמוסד. 

הסגר הוא לא עונש, אלא פעולה רפואית. אני מבטיח שלא יהיו הנחות בתחום השמירה על ההנחיות. אם יהיה צורך נחזור כמה צעדים אחורה בסגר".

"נשקול שלילת תקציבים למוסדות חינוך שנפתחו בניגוד לתקנות בערים האדומות", הודיע השר והוסיף: "פניתי אתמול ליועמ"ש בכדי לבדוק אפשרות של שלילת רישיונות ותקציבים ממוסדות חינוכיים שיפתחו את שעריהם. אנשים צריכים להבין: לא מדובר בגזירות, אלא בשמירה על בריאות הציבור. אם התחלואה בערים האדומות תעלה, הן ישארו בסגר. העבירות גורמות לתחלואה, התחלואה גורמת לסגר ולכתר. המשוואה פשוטה".

בעניין אכיפת ההנחיות בהפגנות, אמר: "לא שמעתי שרופאים צריכים לעסוק באכיפה. אני מצפה מהמשטרה ומכלל גורמי האכיפה להיות קשוחים. מדובר פה בבריאות של כולנו. האכיפה צריכה להיות קפדנית. אני פונה לאזרחי ישראל: זה קשה לשמור על הכללים, אבל רק ככה ננצח את הקורונה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]