בעקבות פרסום הקלטות מנדלבליט: סמוטריץ' יעלה שוב הצעה להקמת ועדת חקירה לניגודי העניינים במע' המשפט - 0404
בעקבות פרסום הקלטות מנדלבליט: סמוטריץ' יעלה שוב הצעה להקמת ועדת חקירה לניגודי העניינים במע' המשפט אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בעקבות פרסום הקלטות מנדלבליט: סמוטריץ' יעלה שוב הצעה להקמת ועדת חקירה לניגודי העניינים במע' המשפט

ח"כ בצלאל סמוטריץ יעלה שוב,  ביום רביעי הקרוב, להצבעה את הצעתו להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבחן את ניגודי העניינים במערכת המשפט. ההצעה תעלה שוב בעקבות חשיפת הקלטות היועמ"ש מנדלבליט בהן נשמע היועמ"ש אומר כי פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, "מחזיק אותו בגרון" בכך שמשאיר את תיק החקירה נגדו פתוח.

סמוטריץ': "בשבועות ובחודשים האחרונים פרסום רודף פרסום על כשלים עמוקים במערכת המשפט, ובכל פעם שנראה שנשבר השיא וכבר אין לאן להידרדר באה חשיפה חדשה ומטלטלת שחושפת עוול נוסף ופוגעת אנושות במעט האמון הציבורי שעוד נשאר במערכות אכיפת החוק.

הקלטות היועמ"ש מנדלבליט שחשפו בשבוע שעבר עמית סגל וגיא פלג כתבי חדשות 12 מצטרפות לפרסומים קודמים על ניגודי עניינים שבו מצוי היועץ ועל החלטות שקיבל במצב זה, לתחקירים של קלמן ליבסקינד על ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון, ועוד ועוד.

הכנסת, היא המוסד המחוקק והמכונן של הדמוקרטיה הישראלית, אינה יכולה להישאר עוד אדישה לנוכח הכשלים העמוקים המתגלים ברשות השופטת והמבצעת ומאיימים קשות על הדמוקרטיה הישראלית ועל אמון הציבור בה.

כצעד ראשון נדרשת הקמת וועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את ניגודי העניינים האמורים, את שרשיהם והשלכותיהם, ותמליץ לכנסת על צעדי התיקון והרפורמות הנדרשות בכדי למנוע הישנות מקרים אלה בעתיד, לוודא את תקינות פעילותה של מערכת המשפט ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית.

משכך אבקש להעלות על סדר יומה של הכנסת הצעה להקמת וועדת החקירה פרלמנטרית בנושא".

 

סמוטריץ' קרא לסיעות הימין בכנסת לתמוך בהצעה: "אחיי ואחיותיי בליכוד ובמפלגות החרדיות, לציבור נמאס מתגובות נזעמות, הגיע זמן למעשים. ביום רביעי מצביעים בעד ועדת בדיקה לתחלואי המערכת, מי שלא יצטרף הוא פשוט לא ימין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]