נציב שירות המדינה נכנע ללחצי מנדלבליט: ועדת האיתור לפרקליט המדינה תתכנס - 0404
נציב שירות המדינה נכנע ללחצי מנדלבליט: ועדת האיתור לפרקליט המדינה תתכנס מרים אלסטר, פלאש 90

נציב שירות המדינה נכנע ללחצי מנדלבליט: ועדת האיתור לפרקליט המדינה תתכנס

למרות חוות דעתו הראשונית כי אין להקים את ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה כל זמן שאין למשרד המשפטים מנכ"ל קבוע, החליט היום נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, לאפשר את הקמת הועדה לאחר לחצים מהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט.

במכתב שכתב נציב שירות המדינה ליועמ"ש הבהיר כי החלטתו נעשתה בעקבות הנחיית מנדלבליט: "אישורי זה ניתן בזה לפרסום ולשלבים הראשוניים של הליך האיתור. בתום שלבים אלו ובהתאם לנסיבות ולמצב המשפטי, אם לא יימצא  פתרון לסוגיית המנכ"ל הקבוע של משרד המשפטים, אחריג את ועדת האיתור למשרת פרקליט המדינה מן המדיניות השוללת טיפול של ממלא מקום מנכ"ל משרד ממשלתי במינוי משרות בכירות במשרדו להוציא מקרים חריגים, ואאפשר את השתתפותה של ממלאת מקום המנכ"ל עו"ד סיגל יעקבי בועדת האיתור.

יובהר כי האישור האמור יינתן בשל הנסיבות החריגות והמצב המיוחד וחסר התקדים, בשים לב למאפייני המשרה ולחשיבותה, ובהתאם לחוות דעתך המחייבת שאין למנוע את הקמת הוועדה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]