מפגינים ברחבי הארץ נגד האנרכיה: "מול השחור הזה חובה להניף את הדגל ולהדליק את האור" - 0404
מפגינים ברחבי הארץ נגד האנרכיה: תנועת "אם תרצו"

מפגינים ברחבי הארץ נגד האנרכיה: "מול השחור הזה חובה להניף את הדגל ולהדליק את האור"

במוקדים שונים ברחבי הארץ התקיימו הערב (מוצ"ש) הפגנות תמיכה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. המפגינים מכל רחבי הארץ נשאו שלטים עליהם נכתב: "שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית" וכן "אוהבים את ישראל – נגד האנרכיה" .

ההפגנות התקיימו במוקדים שונים בחיפה, ראשון לציון, נתניה, הרצליה, פרדס חנה, פתח תקווה ועוד. ארנסט איתן איבניצקי שהגיע להפגנה בכיכר גורן בפתח תקוווה מסר: "נמאס לנו לשבת בבית בשקט בזמן שיש כאלה שפוגעים בסמלי המדינה, נוהגים בגזענות ובוטות כלפי שוטרים וכוחות הביטחון ומסרבים לקבל את הנחיות משרד הבריאות. לא ניתן לקיצוניים לפורר את עם ישראל".

שחר ויטונסקי מהרצליה שהפגין בעירו הוסיף: "אנרכיסיטיים קיצוניים גורמים ‏לאזרחים טובים לפגוע בכל מה שקדוש לנו! ו‏בזה שלא מוכנים לקבל את רצון העם. לא ניתן יד למי שרוצה לפגוע בזהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שהשתתף בהפגנה בפתח תקווה סיכם: "אנו שמחים לראות כיצד יותר ויותר אנשים מבינים שאי אפשר להשאיר את הרחוב רק למניפי הדגלים השחורים. אפשר לבקר ואפשר למחות. הפגנות בהן תוקפים עיתונאים, מבזים שוטרים ומצפצפים על החוק, פורמות את הערבות ההדדית הקיימת בחברה ומסכנת את עתידה.

מול השחור הזה חובה להניף את הדגל ולהדליק את האור. אנו קוראים לאזרחי ישראל הלוקחים חלק בתופעת הדגלים השחורים לעשות חושבים מחדש ומקסימום למצוא דרכים אחרות להפגין אבל לא באלימות ולא בביזוי".

תנועת "אם תרצו"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]