סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן הלך לעולמו בגיל 64 אחרי שחלה בקורונה - 0404
סגן ראש השב ויקיפדיה

סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן הלך לעולמו בגיל 64 אחרי שחלה בקורונה

סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן, הלך הלילה (שישי) לעולמו בגיל 64, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

אילן ז"ל, שהיה מורדם ומונשם בתקופה האחרונה אחרי שאושפז לפני יותר מחודש, יובא למנוחות היום בבית העלמין באשדוד.

שר התקשורת יועז הנדל, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "משתתף בצער המשפחה על לכתו בטרם עת של יצחק אילן. מנהיג שהקדיש את חייו להגנת העם והמולדת. היה שותף להשקפת העולם ותחילת הדרך הפוליטית. כולנו חייבים לו הרבה מאוד".

תנועת "אם תרצו" ספדה לאילן ז"ל: "יצחק אילן היה מעמודי התווך של ביטחון ישראל ותרומתו לשמירה על ביטחון אזרחי ישראל לא תסולא מפז. יצחק היה ידיד אמת של תנועת "אם תרצו" ונלחם לאחר פרישתו מהשירות, לשמור על דמותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. תרומתו העצומה למדינת ישראל עוד תדובר רבות".

ראש השב"כ, נדב ארגמן: "יצחק אילן ז"ל היה אחד מעמודי התווך של השירות. חוקר מצטיין ואיש מודיעין מן המעלה הראשונה. לאורך השנים ניהל יצחק מאות רבות של מבצעי מודיעין, חקירות וסיכול, אשר הביאו להצלת חיי אדם רבים – ישראלים רבים חבים לו את חייהם מבלי שיודעים זאת. יצחק היה פטריוט ישראלי שאהב בכל ליבו את המדינה ועשה כל שלאל ידו להגן עליה ולבצר את ביטחונה. גם בימיו האחרונים, התמודד בגבורה ובנחישות שכל כך מאפיינת אותו, עם מחלתו עד אשר תש כוחו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]