ישראל הסגירה להולנד אזרח ישראלי שהורשע שם בעבירות סמים - 0404
ישראל הסגירה להולנד אזרח ישראלי שהורשע שם בעבירות סמים יוסי זמיר, פלאש 90

ישראל הסגירה להולנד אזרח ישראלי שהורשע שם בעבירות סמים

ישראל הסגירה היום (חמישי) להולנד את אליקים אלצ'יק, אזרח ישראלי, כדי שירצה שם יתרת עונש מאסר בן 11 שנים ושלושה חודשים, שהוטל עליו בהולנד בגין עבירות סמים.

אלצ'יק הורשע בהולנד ב-2010 בגין מעורבותו בעסקת סמים חובקת עולם, אך לא התייצב לריצוי עונשו ונמלט לדרום אמריקה. בשנת 2014 גורש מדרום אמריקה לישראל, וכאן הועמד לדין בגין עבירות אחרות של יבוא סמים לישראל. בינואר 2017 נדון לעונש מאסר בן שש שנים וחצי. בעת שריצה את מאסרו בישראל, ביקשה הולנד את הסגרתו אליה, כדי שירצה שם את יתרת העונש שנגזר עליו בהולנד.

באפריל 2019 הכריז עליו בית המשפט המחוזי בירושלים בר הסגרה, ולפני שבועות אחדים סיים את מאסרו הישראלי. מאז נותר במעצר, בהמתנה להסגרתו. את תיק ההסגרה ניהל עו"ד אבי קרוננברג מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. היום, לאחר מלאכת תיאום מורכבת עם רשויות הולנד, שלה היו שותפים חוליית אינטרפול במשטרת ישראל, שב"ס, משרד הבריאות והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, הושלמה הסגרתו להולנד.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]