רה״מ נתניהו בכנסת: "אין בהסכם השלום עם איחוד האמירויות נספחים סודיים או סעיפים עלומים" - 0404
רה״מ נתניהו בכנסת: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

רה״מ נתניהו בכנסת: "אין בהסכם השלום עם איחוד האמירויות נספחים סודיים או סעיפים עלומים"

מליאת הכנסת התכנסה היום (חמישי) לדיון והצבעה על אישור הסכמי אברהם לשלום: חוזה שלום, יחסים דיפלומטיים ונורמליזציה מלאה בין מדינת ישראל לבין איחוד האמירויות הערביות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציג בפני מליאת הכנסת את הסכם השלום ואמר: "מאז ראשית ימי הציונות ידנו האחת אוחזת בנשק המגן וידנו השנייה מושטת לשלום לכל מי שרוצה בשלום. אומרים ששלום עושים עם האויב, לא. שלום עושים עם מי שחדל להיות אויב, שלום עושים עם מי שרוצה בשלום ולא עם מי שנשאר מחויב להשמדתך.

תמיד האמנתי ששלום אמת יושג רק מתוך עוצמה ולא מתוך חולשה. את החזקים מכבדים, עם החזקים כורתים בריתות, בעוד שהחלשים נרמסים. ישראל בהנהגתי הפכה למעצמה טכנולוגית, למעצמה מודיעינית, למעצמת סייבר והדברים הללו, השילוב של הכוח הכלכלי טכנולוגי שלנו והכוח הצבאי המודיעיני שלנו, נתנו לנו הרבה עוצמה מדינית. ישראל בהנהגתי איננה מתפתה לנסיגות מסוכנות, להרכנת ראש, לפייסנות שמקרבת מלחמה במקום להרחיק אותה.

הודות לכך מתרחש בשנים האחרונות דבר ענק, מדינות ערביות ומוסלמיות רבות מבקשות את קרבתנו. הן רואות את עוצמתנו הצבאית והמודיעינית הטכנולוגית והכלכלית. הן משנות את גישתם כלפינו, ישראל שנתפסה עשרות שנים כאויב נתפסת היום כבת ברית איתנה ואפילו חיונית.

נקודת המפנה המשמעותית ביותר הייתה ההתנגדות שהובלתי להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. עמדתי מול כל העולם, לפעמים עמדתי גם מול אנשים פה. הזהרתי מפני תרחיש איימים של איראן גרעינית, נאמתי על-כך בקונגרס האמריקני וקידמתי יחד עם האחרים כאן מדיניות שנועדה למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה.

מנהיגים שונים פנו אלי באזור במיוחד אחרי הנאום בקונגרס, פנו אלי בחשאי ואמרו עד כמה הם מברכים את המדיניות הזאת ובהדרגה הביעו נכונות להדק אתנו את הקשרים. פתחנו את שמי סעודיה לטיסות מישראל, ביקרתי עם רעייתי באומן, כוננו יחסים דיפלומטים עם צ'אד, נפגשתי עם מנהיג סודן, פגשתי חצי תריסר נציגים ממדינות ערביות והיו גם הרבה מאוד פגישות חסויות שיגיע הזמן לחשוף אותם".

לא אמרתי שכל העולם הערבי תומך בשלום או כל העולם המוסלמי, איראן מתנגדת לו בחריפות, חיזבאללה מתנגד לו בחריפות, חמאס מתנגד לו בחריפות, וגם הרשות הפלסטינית. והנה גם חברי כנסת כאן מתנגדים. מדהים שפה בכנסת ישראל יהיו אנשים שיצביעו נגד השלום, מי שלכאורה ממחנה השלום מתנגד לשלום".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ, אמר: "אני מבקש לברך אותך ראש הממשלה נתניהו על שבחרת לצעוד בנתיב הנכון. שבחרת בדרך השלום, שהכרת במגבלות האי אפשר, והלכת למהלך שיש בו בכדי להשפיע על המציאות והמגמות החיוביות במזרח התיכון. שינוי התפיסה שהוביל הממשל האמריקאי, יירשם בספרי ההיסטוריה של המזרח התיכון והעולם כולו".

השר גנץ התייחס לעסקת מטוסי f-35 עם האמירויות ואמר: "בימים אלה אני ומערכת הביטחון עובדים על הבטחת האינטרסים הביטחוניים ושימור יתרונה האיכותי של ישראל. זאת במסגרת המציאות החדשה, שתמשיך להשתנות ולהיבנות, בהסכם עם בחריין ובהסכמים עם מדינות נוספות שעוד יגיעו בקרוב. ידידינו האמריקאים הם בעלי ברית ושותפים המחוייבים לשמור על ביטחונה של ישראל, מתוך הבנה שבלי ישראל חזקה – אין מזרח תיכון יציב. שותפות אזורית ושגשוג מחייבים גם גמישות ויצירתיות. במזרח התיכון התבצעו ויתבצעו עסקאות נשק".

גדעון שרון, דוברות הכנסת

שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

גדעון שרון, דוברות הכנסת

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]