קבוצת סופרקום: סייפנד מציגה אבטחת מידע והגנה עסקית מפני BadUSB - 0404
קבוצת סופרקום: סייפנד מציגה אבטחת מידע והגנה עסקית מפני BadUSB pexels סייפנד מבית סופרקום

קבוצת סופרקום: סייפנד מציגה אבטחת מידע והגנה עסקית מפני BadUSB

סייפנד, מבית חברת הטכנולוגיה הותיקה סופרקום, מציעה כלי מרכזי בשוק אבטחת המידע. המטרה העיקרית: הגנה עסקית מפני תופעת BadUSB שעלולה לפגוע בארגונים ולגרום לנזקים רבים.

ליבת כל חברה וארגון עסקיים היא המידע העסקי, ולכן, הצורך הקריטי באבטחת נקודות הקצה של החברה הפך לצורך חובה כדי לשמור על הנתונים והמידע העסקיים בו. אז מה זה BadUSB ואיך ניתן להגן על המידע מפני האקרים או תוכנות זדוניות? כל הפרטים כאן.

איך מגיע BadUSB למחשבי הארגון?
שיטת הפריצה באמצעות חיבור USB זדוני (BadUSB) למחשב אינה חדשה בתחום אבטחת המידע, הפריצה באמצעות חיבור USB בלתי רצוי הפכה לכאב ראש גדול של מומחי אבטחת המידע בשנים האחרונות.
באמצעות קוד זדוני בחיבור ה- USB ניתן לגרום לחברה נזק משמעותי. הוירוס מוחדר לשבב "תמים למראה" המתוכנת מחדש למטרות תקיפה והעברת מידע.

חיבורי דיסק און קי אינם הבעיה היחידה בכל הקשור ל- BadUSB, חיבור USB זדוני יכול להגיע מכל מכשיר הכולל חיבור מהסוג הזה: מקלדות, עכבר למחשב, מצלמות, מיקרופונים, טלפונים ניידים, מאוורר USB למשרד ועוד.

כיצד BadUSB יכול לפגוע בחברה?

חיבור USB זדוני למחשב העסקי שלכם יכול לאפשר תקיפה שיכולה לגרום לנזקים כבדים גם לתאגידים גדולים.
להתקפות BadUSB יש דוגמאות רבות שהפכו לתקדימים מוכרים בקרב מומחי אבטחת מידע. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר היא חיבור זדוני למחשב אשר עשוי ליצור תקשורת עם רשת בלתי מורשת ולשלוח אליה נתונים, מצב אשר מאפשר להאקרים או חברות מתחרות לשאוב מידע עסקי רב, תכנונים עתידיים, מידע פנימי ועוד, עד לרמת תכתובות אישיות של מנהלים בכירים.
דוגמה נוספת לפריצה שהתרחשה בעבר בחברות שונות בעולם, היא התחברות למצלמות ולמיקרופונים בחברה. כך באמצעות חיבור USB זדוני אחד, הגורם הפורץ יכול להגיע לכל מכשיר נייח או נייד בחברה ולהשתמש במידע לצרכים עסקיים ואפילו לצרכי סחיטה. ככל שאתם יותר גדולים וככל שהמידע שאתם מחזיקים הוא רגיש, ככה הסיכוי לפריצה באמצעים שונים גדל.

ההשלכות העסקיות שחברת סייפנד (מקבוצת סופרקום) מנסה למנוע
סייפנד של סופרקום יודעת לסכל את ניסיונות הפריצה שיכולים להגיע דרך חיבור BadUSB, ובכך למנוע את ההשלכות ההרסניות האפשריות מפריצה שכזו. אחת מההשלכות הברורות היא גניבת מידע עסקי רגיש. כל מידע ארגוני חייב להיות מאובטח, מכיוון שאם המידע יגיע לידיים לא נכונות הוא יכול להיות מקור לגניבת רעיונות וסחיטה, ובהמשך להוביל להפסדים כספיים ולעיתים לקריסה של התחום בחברה או של החברה כולה.

חיבור זדוני למערכות הארגון יכול לפגוע בתשתיות החברה ולזהם את מכלול המשאבים הארגוניים, במקרה כזה מומחי אבטחת המידע יצטרכו לעבוד קשה ולהוציא כספים רבים כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

השלכה קריטית שחברות נוטות לשכוח היא פגיעה בתדמית והמוניטין של הארגון, פגיעה זו עלולה לערער את התדמית של חברות וארגונים כבעלי חומת אבטחת מידע וכשומרי הנתונים הרגישים של הלקוחות שלהם. מלבד הלקוחות גם עובדי החברה עלולים לאבד אמון ביכולת של החברה לשמור על הנתונים.

פגיעות כספיות ותדמיתיות יובילו בהכרח לפגיעה במניית החברה, ובמידה והחברה שלכם נפגעה בפריצה באבטחת המידע ואם היא נסחרת בבורסה, ייתכן ואתם עלולים לסבול מגל מתמשך של ירידות חדות בשער של מניית החברה.

סיינפד של סופרקום מאבטחת את המידע שלכם
כדי להילחם בתופעה הנפוצה של BadUSB המאיימת על קיומן העסקי של חברות רבות במשק הישראלי והבינלאומי, סייפנד, חברת הבת של חברת הטנוכלוגיה סופרקום, מציעה פתרון ייעודי. התקנת התוכנה של סיינפנד על הרשת הארגונית שלכם מאפשרת לנתח בצורה מדויקת את דרישות הגנת המידע שלכם וכן מאפשרת מתן הרשאות לכל התקני ה – USB בחברה שלכם.
התקנת Safend DPS ברשת שלכם מאפשרת לאכוף מדיניות אותה אתם קובעים, לספק הרשאות חריגות ומוגנות, להצפין נתונים ולבדוק ולהפיק דוחות על שימוש בהתקני USB . סייפנד מבית חברת סופרקום, תומכת בלמעלה מ – 250,000 נקודות קצה בסביבה אחת.

סייפנד עומדת בתקני האיחוד האירופי (GDPR), ניתנת להתאמת אישית לכל חברה וכן ה – DLP  מספק מענה על דרישות נוספות כדוגמת חוק הגנת הנתונים בבריטניה (DPA), SOX, HIPAA, PCI, FISMA, BASEL II ותקנים מחמירים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]