דרעי: "רה"מ הבטיח לבדוק את האירוע עוד הערב" | צפו בתיעוד מהחתונה בגבעת זאב - 0404
צילום: רשתות חברתיות, עפ"י סעיף 27א לזכויות יוצרים

דרעי: "רה"מ הבטיח לבדוק את האירוע עוד הערב" | צפו בתיעוד מהחתונה בגבעת זאב

כוחות משטרה ומג"ב הגיעו הערב (רביעי) לבית ביישוב גבעת זאב שבו נערכה חתונה, תוך הפרת תקנות הסגר. תוך כדי הפשיטה פוזרו המשתתפים בכוח, ואף נפצע אחד האורחים עד כדי דימום.
 
בהודעת המשטרה נכתב:פני זמן קצר הוזעקו כוחות המשטרה לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות. השוטרים שהגיעו למקום, הבחינו בעשרות אנשים ששהו בבית ובחצר בניגוד לתקנות וביקשו מהם לעזוב את המקום.
 
בתוך כך, חלק מהנוכחים החלו להתגודד סביב השוטרים, הפריעו להם בביצוע תפקידם ותקפו אותם. חשוד אחד נעצר לחקירה ונרשם קנס על סך 5,000 ש"ח לבעל הבית".
 
השר אריה דרעי הודיע כי פנה לרה"מ בנימין נתניהו, שהבטיח לבדוק את הנושא: "אירוע מזעזע הערב בחתונה בגבעת זאב בירושלים. אין שוב סיבה שבעולם ששוטרים יפרצו עם רובים שלופים לבית ויפצעו אנשים.
 
שוחחתי כעת עם רה"מ נתניהו על האירוע הקשה. אמרתי לו כי מדובר באירוע חמור ביותר שבו שוטרים פורצים לבית עם רובים ופוצעים אנשים. דרשתי בדיקה יסודית ע"י גורם חיצוני – רה"מ הבטיח לבדוק את האירוע עוד הערב".
 
דרעי שוחח גם עם השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, ואמר: "האירוע חייב להיחקר והממצאים אמורים להתפרסם. אסור לעבור על כך בשתיקה". בתום השיחה, הודיע השר אוחנה כי ימנה בודק חיצוני שיבדוק באופן יסודי את אירועי הערב.
 
ח"כ יעקב ליצמן הגיב למקרה: "אני מזועזע ונדהם מול התיעוד הקשה מחתונה שנהרסה הערב לקול בכי האורחים ובעלי השמחה, בשל אלימות משטרתית קשה. לצד החובה לשמירה על ההנחיות, אין לקבל התנהגות מחפירה כזו של השוטרים במקום.
 
מדובר באיבוד עשתונות, תוך הפעלת כוח מופרז בחוסר חמלה וללא התחשבות מינימאלית. השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, אם אמון הציבור במשטרה חשוב לך, תמנה מיידית קצין חוקר לאירוע הקשה והמיותר הזה. לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו, ואין לעבור על כך לסדר היום".
 
ח"כ יעקב טסלר מסר ממליאת הכנסת: "בשעה זו שאני יושב כאן במליאה קיבלתי תמונות מחתונה שמתקיימת בירושלים, או יותר נכון כבר לא מתקיימת, היות ופוזרה באלימות רבה ע"י שוטרים. אין שום הצדקה בעולם שנראה מראות כאלו של חתן יוצא מחתונתו עם דם על הפנים".
 
סגן ראש מועצת גבעת זאב, יצחק ברנר: "התנהגות המשטרה הערב בישובנו נותנת תחושה כי אכיפת תקנות הקורונה פרושה אלימות ברוטלית עד זוב דם.
 
אין ספק כי אסור לערוך אירועים בניגוד להנחיות ושלא על פי הכללים, אבל מכאן ועד לתמונות הקשות שראינו גם הערב המרחק הוא גדול. כמחזיק תיק הרווחה אדאג שגורמי המקצוע יעמדו לצד המשפחות שחוו טראומה קשה ויתנו מענה לילדים הרכים שנחשפו למראות הקשים הללו".
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]