מיכאל בן ארי לבג"ץ: "מבקש לכפות על היועמ"ש להגיש נגדי כתב אישום - שאוכיח את חפותי" - 0404
מיכאל בן ארי לבג יונתן זינדל, פלאש 90

מיכאל בן ארי לבג"ץ: "מבקש לכפות על היועמ"ש להגיש נגדי כתב אישום – שאוכיח את חפותי"

עקב חשיפת הקלטות היועמ"ש אמש, ד"ר מיכאל בן ארי ביקש היום (רביעי) מבג"ץ לכפות על היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להגיש נגדו כתב אישום במטרה להעניק לבן ארי את הזכות להוכיח את חפותו לאחר שנפסלה מועמדותו לכנסת.

בפנייה כתב בן ארי: "מנדלבליט המליץ לפסול את מועמדתי לכנסת, אך בדיון שנערך בוועדת הבחירות בכנסת, המלצתו נדחתה ברוב קולות. כשהתייצבתי לחקירה במשטרת אריאל, התברר לי שמכל ה'מאסה הקריטית' שמנדלבליט הביא לביהמ"ש כטענות לפסילה, נותרו צימוקים כמושים, שאשמח מאוד להתמודד איתם בבית המשפט, בדיני ראיות.

אני מבקש מבג"ץ, לכפות על היועמ"ש להגיש נגדי כתב אישום ללא דיחוי. לתת לי את הזכות, שראוי שתעמוד לכל אזרח – להוכיח את חפותי ולטהר את שמי. אוכל לעשות אך ורק בדיון משפטי ראוי וסדרי דין הנהוגים במשטר דמוקרטי, כמו: חקירת עדים, הבאת תקדימים משפטיים, בחינת העדויות באופן מלא וכדומה.

מערכת היחסים שפורסמה, המלמדת לכאורה על מערכת יחסים של סוחט ונסחט, בין היועמ"ש מנדלבליט לבין עו"ד שי ניצן ששימש כפרקליט המדינה בזמן הפסילה, מעוררים חשד להתנהלות לא תקינה של שני הבכירים הללו, בעניין עמדת הפרקליטות בדיון הפסילה שלי.

זאת לאור העובדה שבמספר ראיונות של מר ניצן לאחר סיום תפקידו, הוא התרברב: 'פסילת בן ארי עלתה לי בבריאות', 'פסילת בן ארי היא הדבר החשוב ביותר שעשיתי במהלך תפקידי'. זאת בזמן שעפ"י העדות שנשמעה בקולו של היועמ"ש, הוא הצהיר: 'שי, מחזיק אותי בגרון'. הווי אומר: פרקליט המדינה אחז את היועמ"ש בגרונו, ואנס אותו לפעול ע"פ השקפת עולמו. האם האמירה של מר ניצן: 'פסילת בן ארי עלתה לי בבריאות', רומזת לאותה מערכת יחסים של סוחט ונסחט, בינו ובין היועמ"ש האחוז בגרונו.

רק בדיון משפטי, בו יתאפשר לנו לחקור עדים ולחשוף חומרים, נוכל לחשוף לאור וללמוד, את טיב המהלכים והתככים שנעשו ע"י צמד הבכירים, אלו שהביאו לפגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]