בעקבות ההקלטות: ח"כ קלנר הגיש תלונה במשטרה כנגד מנדלבליט - 0404
בעקבות ההקלטות: ח יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות ההקלטות: ח"כ קלנר הגיש תלונה במשטרה כנגד מנדלבליט

בעקבות פרסום הקלטות היועמ"ש אמש, חה"כ אריאל קלנר הגיש היום (רביעי) תלונה במשטרה בגין הפרת אמונים כנגד אביחי מנדלבליט – תוך שימוש בנוסח כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 2000.

בדברי ההסבר לתלונה נכתב: "מההקלטות שפורסמו משתמע שנורמות העבודה בצמרת מערכת אכיפת החוק, היו נורמות של סחיטה ו"אחיזה בגרון". כך לפחות תפס אותן מנדלבליט עצמו בזמן אמת, כאשר ראה את עצמו כנסחט ועם זאת לא פעל באמצעים החוקיים כנגד סחיטה זו, אלא שיתף איתה פעולה.

עפ"י הנורמות, שהגדיר היועמ"ש מנדלבליט בעצמו בתיק 2000 בנוגע לעבירת 'הפרת האמונים' שבה הוא מאשים את ראש הממשלה מוגשת תלונה זו לפיה:

בהתנהגותו ובמעשיו אלה עשה החשוד מנדלבליט מעשה הפרת אמונים הפוגע מהותית באמון הציבור, בעובדי הציבור ובאמונים על מערכת אכיפת החוק ובטוהר המידות של האחרונים.

בכך שניצל את מעמדו ואת כוח המשרה, על מנת לקבל טובת הנאה אישית (סגירת תיקו בעילת 'חוסר אשמה') ובכך שבהיותו איש מערכת אכיפת החוק הבכיר ביותר, העביר מסר לפיו דרך של סחיטה ("אחיזה בגרון") הן כלי שניתן לעשות בו שימוש לשם קידום אינטרסים הדדיים של עובדי ציבור בכירים וכי אין פסול בנורמות עבודה מסוג אלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]