1,100 יחידות דיור אושרו לבנייה בגוש עציון - 0404
1,100 יחידות דיור אושרו לבנייה בגוש עציון

1,100 יחידות דיור אושרו לבנייה בגוש עציון

מועצת התכנון העליונה שמתכסת היום ומחר אישרה שתי תכניות למתן תוקף ביישובי המועצה האיזורית גוש עציון: כפר אלדד (205 יחידות) ומיצד (200 יחידות). בנוסף לכך עולות להפקדה שתי תכניות לא פחות ממהפכניות – בהר גילה (560 יחידות) ובפני קדם (120 יחידות) שעומדת להפוך לשכונה מוסדרת לאחר 20 שנות קיום. בסה"כ אושרו לבניה בשטח המועצה האיזורית גוש עציון כ-1,100 יחידות דיור חדשות.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, בירך על מתן האישורים: "משימת פיתוח ההתיישבות ממשיכה להיות אחת המרכזיות עבור מדינת ישראל והעם כולו בעידן הזה ואנו מודים על הזכות להוביל אותה כאן בגוש עציון. לעיתים אנחנו מעבירים ביקורת על ראש הממשלה שבעינינו היא מוצדקת וקשורה לאכזבה מדחיית החלת הריבונות בחבלי ארצנו, אך כעת קורה הדבר האמיתי – אנו בונים ומפתחים את הישובים שלנו, וכמובן, גולת הכותרת היא הסדרת השכונה הצעירה, פני קדם, לאחר 20 שנות קיומה.

הריבונות היא לא רק מסמכים משפטיים חשובים ככל שיהיו. הריבונות – היא עוד ועוד יהודים שקובעים את ביתם בארץ אבותם מכאן ולתמיד. ועל כך מגיעה היום ברכה גדולה ותודה גדולה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שלמרות העיסוק האינטנסיבי בבעיות השעה, מקדם גם תכניות אסטרטגיות לחיזוק אחיזתנו ביהודה ושומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]