יצאו לדוג | שיטת ״זריקת החכה״ של ימינה - 0404
יצאו לדוג | שיטת ״זריקת החכה״ של ימינה אשש גבריאל

יצאו לדוג | שיטת ״זריקת החכה״ של ימינה

מפלגת ימינה יצאה לדוג. זו השיטה שבה פועלת המפלגה בתקופה האחרונה, במטרה להשיג כמה שיותר מנדטים.

לא קשה לגלות ולהבין מהי דרך הפעולה במפלגת ימינה. זורקים פיתיון לכל מקום ומנסים לדוג כמה שיותר מנדטים. עד היום, המפלגה, על כל מסלוליה ושמותיה הקודמים – לבד וביחד – הבית היהודי, האיחוד הלאומי, הימין החדש וימינה, לא הצליחה לדגדג את הבוחר. השיא השלילי היה כאשר בנט ושקד לא עברו את אחוז החסימה. השיטה החדשה שבה פועלת המפלגה היא לומר הכל לכולם – לכל מי שרוצה לשמוע.

החלוקה מאוד ברורה: בנט זרק חכה לשמאל, איילת שקד למרכז ובצלאל סמוטריץ׳ לימין ולתומכי נתניהו.

נפתלי בנט נגד בנימין נתניהו. עד הסוף, כדי להתחבב על מצביעי השמאל שאין להם למי להצביע ובעיקר לקחת קולות ממקהלת ״רק לא ביבי״.

איילת שקד פועלת במרכז. היא מדברת לכולם. פעם עם רה״מ ופעם נגד. הכל לפי תפיסה כללית – כאילו למען כל הציבור.

בצלאל סמוטריץ׳ קיבל את תפקיד הימין והכיפות הסרוגות. פעם אחר פעם הוא מפרגן לנתניהו ובמקרים מאוד נקודתיים תוקף אותו. בקטנה. הוא זה שמעלה את ההצעות, לכאורה למען נתניהו, הוא זה שמחבק אותו – מהימין.

לא חסרות דוגמאות להתנהלות השלושה על פי שיטת ״זריקת החכה״.

הנה דוגמא שתמחיש יותר מכל. לפני כשבועיים הותקף צוות של ערוץ 20 בידי עשרות אנרכיסטים שמאלנים. בצלאל סמוטריץ׳ (חכה לימין) גינה בחריפות. איילת שקד (חכה למרכז) עם תגובה פושרת ואילו נפתלי בנט (חכה לשמאל ולמחנה ״רק לא ביבי״) לא צייץ אף מילה.

גם בנושא ההפגנות של השמאל ניתן לראות את הלך הרוח: סמוטריץ׳ בפינה הימנית מתנגד לחלוטין בתקופת הקורונה ובנט? לכו חפשו ציטוטים שלו. הוא משתדל להתעלם כדי לתת גב לשמאל ולהמשך ההפגנות נגד ראש הממשלה.

שיטת ״זריקת החכה״ של ימינה פועלת במדויק גם בענייני הקורונה. בנט (חכה לשמאל) תוקף את נתניהו בצורה קיצונית. לא מגבה אותו בדבר ומאשים אותו במצב. איילת שקד (חכה למרכז) פעם תוקפת את נתניהו ופעם איתו. סמוטריץ׳ (חכה לימין) בדרך כלל זורם עם נתניהו ועם הוראות והנחיות הקורונה.

והנה עוד דוגמא טרייה: קלטות מנדלבליט ושי ניצן שנחשפו רק אמש הביאו את סמוטריץ׳ (חכה לימין) לגנות מייד ולדרוש את הדחתו של היועמ״ש. איילת שקד, החברה של מנדלבליט – לא אמרה מילה ושמרה על שקט. בנט (החכה לשמאל), לא צייץ, לא תקף. כלום.

שיטת ״זריקת החכה״ של ימינה ברורה: נשלח חכה לכל בריכות המנדטים וננסה לדוג כמה שיותר. (איור עבור חדשות 0404: אשש גבריאל).

אשש גבריאל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]