השר אלי כהן בשומרון: "לחבר את הישובים הצעירים לחשמל" - 0404
השר אלי כהן בשומרון: רועי חדי

השר אלי כהן בשומרון: "לחבר את הישובים הצעירים לחשמל"

שר המודיעין, אלי כהן מהליכוד, סייר אתמול (שלישי) במועצה אזורית שומרון יחד עם ראש המועצה יוסי דגן. במהלך הסיור נפגש עם מזכיר הישוב הצעיר חוות יאיר, יצחק לסר, ושמע על הקושי הגדול אותו חווה הישוב, שקיים כבר 20 שנה ובו מתגוררות כ 100 משפחות, ואין להם חיבור לחשמל. ראש מועצת שומרון יוסי דגן הדגיש בפני השר אלי כהן את מצוקת הישובים הצעירים שמונעים מהם מלקבל חשמל מסודר. לדבריו: "מסיבות פוליטיות, ביד אחת הממשלה לא מאשרת אותם, למרות שקיימים עשרות שנים וגרות בהן מאות רבות של משפחות ובמקביל מונעים מהם את החיבור לחשמל".

השר אלי כהן הזדעזע מהדברים וקרא לחבר את היישובים לחשמל: "אני כמו תמיד אהיה נאמן של ההתיישבות כדי לקדם את הדברים, גם התב"ע גם הרחבת ההתיישבות כמובן שגם חיבור של החשמל. אנחנו מדברים על חיבור לארץ ולמקום על הארץ שלנו אז לכן אני רואה כאן זכות לסייע לכם. אנחנו נפעל לסדר את התב"ע וחיבור החשמל ליישובים כמו בחוות גלעד ובכל המקומות זה בסיסי זה לא מותרות ולכן אני בנושא הזה אפעל גם בממשלה וגם מול הגורמים המקצועיים כדי להרחיב את ההתיישבות.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "אני מודה לשר אלי כהן על הביקור שלו, כמו תמיד אנו רואים מקצועיות לב גדול אכפתיות, ירידה לפרטים של השר. שותפות גדולה לבניית לב ליבה של ארץ ישראל והשומרון.

אנו נמצאים בחוות יאיר, ראינו יחד עם השר את כל הבעיות האקוטיות של היישובים הצעירים, מה שבתקשורת מכנים מאחזים, מקומות ש-20 שנה ןלפעמים יותר מ-20 שנה נמצאים בשטח, כאן בחוות יאיר ישנן 100 משפחות שהן מקום ראשון בחובות: בצבא במיסים בהתנדבות בכלכלה בכל דבר, וחיים במצב של תורנות בימי שישי, מי ידליק מזגן כדי שהחשמל לא יפול. הכל כי מבחינה פוליטית, כאילו משפטית, יד אחת לא חותמת על התב"ע והיד שניה לא מחברת את החשמל. זה מצב לא הגיוני.

לבדואים בנגב אין את הבעיה הזו מחברים את החשמל ועשרות מוסדות חינוך לתשתיות על רקע הומניטרי ואני אומר שצריך קודם לקדם את התב"ע ולסיים את כל ההליכים הסטטוטורים ולהכיר במקום הזה, כיישוב רגיל בארץ ישראל, אין סיבה שלא. והדבר השני לחבר את החשמל על רקע הומניטרי: גני ילדים, מוסדות חינוך, מבני ציבור מקוואות לכל מקום שיש קהל. בכל היישובים הצעירים. אם הם מקום ראשון בחובות אז הם צריכים גם ליהנות גם מזכויות כמו חשמל ותשתיות אחרות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]