שר הבריאות: הנתונים משמחים אך למרות הסגר יש עדיין הדבקה - 0404
שר הבריאות: הנתונים משמחים אך למרות הסגר יש עדיין הדבקה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שר הבריאות: הנתונים משמחים אך למרות הסגר יש עדיין הדבקה

שר הבריאות יולי אדלשטיין ביקר היום (רביעי) בקורס מתשאלים לחקירות אפדימיולוגיות במועצה אזורית מטה בנימין, יחד עם ראש המועצה ישראל גנץ.

במהלך הביקור מסר השר אדלשטיין הצהרה לתקשורת.

השר אדלשטיין: "כאן מתבצעת הכשרה של נציגי השלטון מיהודה ושומרון על ידי צוותי משרד הבריאות. במקביל קיימנו דיון על שתפ בין משרד הבריאות, פיקוד העורף והשלטון המקומי, עם דגש על המועצות האזוריות.

אין לי ספק שנוכל להעזר בידע, בעבודה היומיומית עם השטח עם כל רשות ורשות על מנת לאתר יותר טוב את החולים, לקטוע שרשאות ההדבקה בזמן קצר, לדאוג שהבידוד יהיה אמיתי, ועל ידי כך למנוע את התפשטות המחלה.

אני רוצה לדבר גם בזכות האכסניה. מועצה אזורית מטה בנימין מאוד הדאיגה אותנו. צוות המועצה פעל במרץ ובשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, והנתונים היום שונים לגמרי. הייתי אומר – תהיו כולכם בנימינים, אבל יש עוד מספר רשויות שבמקום להתבכיין מתנפלים על הנגיף, פועלים נכון ורואים תוצאות.

אנחנו בעיצומו של הסגר וכולי תקווה שלקראת התחלת פתיחתו. נתוני התחלואה מצד אחד מאוד משמחים, אנחנו לא סובלים לחינם. מצד שני בימים כמו אתמול או היום אנחנו מגלים 3,000 נדבקים, בתנאי סגר. כלומר ההדבקה עדיין מתבצעת. אפשר להסביר זאת לצערי רק בכך שגם במקומות המותרים לא כולנו שומרים על הכללים.

אני מבין את הלחץ לסיים את הסגר. המצב באמת קשה. אבל הנגיף לא רוכב אופניים. כפי שירד באלפים תוך ימים, כל זה יעלה בחזרה תוך ימים אם לא נשמור על הכללים ולא נזכה לשת"פ מלא של הציבור.

כל אזרחית ואזרח צריכים לזכור שגם כשיהיה מותר לחצות 1000 מטר זו לא סיבה לצאת לאירועים; גם כשיהיה מותר לבקר משפחה זו לא סיבה לחבק את הסבא והסבתא ולסכן את חייהם. היציאה תהיה הדרגתית, שלב אחרי שלב. זה מאוד מעצבן. אבל תזכרו בכל התחומים- אם נגיע לאנרכיה נגלגל את המדינה לאסון חברתי, כלכלי ובריאותי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]