יו"ר הקואליציה: "אם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נחשוף עוד דברים" - 0404
יו יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הקואליציה: "אם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נחשוף עוד דברים"

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, התייחס הבוקר (רביעי) בראיון ברדיו 103 להקלטת השיחה בין היועמ"ש מנדלבליט ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה וקרא למנדלבליט להתפטר.

במהלך השיחה בין היועמ"ש לראש לשכת עורכי הדין לשעבר, נשמע מנדלבליט אומר שפרקליט המדינה לשעבר שי ניצן מחזיק אותו מהגרון ולא סוגר את תיק החקירה נגדו. 

ח"כ מיקי זוהר: "אנחנו רק מחכים שעוד ועוד אמת תיחשף ותצא לאור, ככה יתברר שכל מה שאמרנו היה נכון, הטענות שלנו הן לתיאום מושחת בין שי ניצן לבין אביחי מנדלבליט. מנדלבליט בעצם נסחט על ידי שי ניצן להגיש את כתבי האישום בכול מחיר נגד רה"מ, אחרי ששי ניצן כתב כתב-אישום חדש בכל דמוקרטיה בעולם ובישראל שסיקור חיובי מהווה עבירת שוחד. ידענו שהדברים הם לא בהכרח בידיו של מנדלבליט והדבר פה התברר באופן שאף אחד לא יוכל לחלוק על זה.

הם תיאמו ביניהם את הכול והכול היה מוסכם, הם ידעו בדיוק לאן הם הולכים. גם שי ניצן ידע שאין כלום בכל התיקים אבל לפחות בתיק אחד הוא רצה להביא את התוצאה שהוא ייחל לה – להדחתו של רה"מ מהתפקיד. הכל כבר התברר ואני אומר לכם שזה רק טפח אחד שנחשף ואני מבטיח לכם שעוד יחשפו בקרוב דברים. תהיה פה רעידת אדמה, לא תהיה שום ברירה לאביחי מנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את כתבי האישום נגד נתניהו.

ח"כ זוהר רמז שבקרוב יחשפו גם הקלטות מנדלבליט מפרשת הרפז: "אני אומר שמעבר לזה יש עוד אינפורמציה שקיימת אצל שי ניצן שיכלה לשלוח את מנדלבליט מאחורי סורג ובריח. אם היה מצב בו מנדלבליט לא היה מגיש את כתבי האישום, התיק שלו לא היה נסגר – הוא היה עף הביתה מיד. הוא היה מודח מתפקידו, הדבר הזה נשאר בידיו של שי ניצן ומעצם העובדה ששי ניצן לא קיבל החלטה בנושא הייתה אפשרות למנדלבליט לכהן בתפקיד.

אני לא אדבר על המידע הזה כי הוא עוד לא נחשף. יש עוד שיחות שהוקלטו. יצא לכם לשמוע את הקלטות הרפז? חלק קטן ממה שיש שם ויש עוד הרבה. זה יתגלה כל האירוע.

האירוע פה פשוט, לא היו יכולים להגיש את כתבי האישום המופרכים והאומללים האלה נגד נתניהו אלמלא שי ניצן לקח את זה כפרויקט חייו. כאיש שמאל קיצוני שהחליט שנתניהו חייב ללכת הביתה בכל מחיר, הוא רתם את כל המערכת, את הפרקליטות והמשטרה. ממניעים אידאולוגיים פוליטיים נטו. איש שמאל קיצוני, שונא ימין לאורך כל ימיו. לא רק שהוא זנח את הכיפה אלא גם את כל הערכים שהיא מסמלת. אף אחד בכלל לא יכול לחלוק על זה הוא שינה עורו לחלוטין". 

ח"כ זוהר התייחס לטענת שי ניצן כי הסיבה לאי סגירת תיק מנדלבליט נעוצה בניגוד עניינים שהיה בניהם: "אני ממש מתרגש, באמת תגובה שמשכנעת אותי מאוד שהם זכים וטהורים. אנשי צדק, אנשי אמת, פשוט מרגש. סליחה על הציניות הבוקר אבל חברים יש פה רעידת אדמה, תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים, ואם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה".

בתשובה לשאלה האם זה איום? השיב ח"כ זוהר: "לא, הבטחה. מה שעשה מנדלבליט ומה שעשה שי ניצן נחשף לציבור וכולם יודעים מה קרה. אני יודע אינפורמציה מאוד ברורה בעניין הזה והאינפורמציה שאני מכיר אומרת דבר אחד – רק טפח קטן נחשף, קטנצ'יק. לכן אני חושב שאם אנשים לא יפנימו אלה שכמובן יזמו את כל הקנוניה נגד רה"מ שמוטב להם לחזור בהם מהדרך הגרועה שהם בחרו בה הם יצטרכו לשלם על זה מחיר.

אני לא מאיים ולא אומר דברים בגדר איום אלא קובע עובדות. כתבי האישום נגד נתניהו הוגשו בצורה מופרכת, נעשו שלא כדין באופן מושחת, מלוכלך, שחור משחור. ראינו את ההתנהלות לא רק שם, ההקלטה שנחשפה אתמול הראתה סופית שכתבי האישום הוגשו בכוח על ידי מנדלבליט משום שלא הייתה לו ברירה אחרת, כי הוא היה משלם מחיר. זה מה שאנחנו יודעים והאינפורמציה הזאת צריכה להספיק כדי לגמור את הסיפור הזה.

אני לא יודע אם חשיפת הקלטת משפרת את מצבו או שמא פוגעת, כי מן הסתם אנשי הפרקליטות והמשטרה ובמיוחד היועמ"ש לא שמחים על חשיפת הקלטת הזאת. אנחנו נוודא שהוא יקבל את הצדק הראוי לכל אזרח במדינת ישראל ולא נאפשר פגיעה באף אחד כולל אפי נווה שאין סיכוי שאנחנו נאפשר שיהיה חוסר צדק.

צריך לחקור את שי ניצן מידית. אם הוא סחט את מנדלבליט בין אם אגב אמר במפורש או ברמז צריך לבדוק את הסוגייה מידית, כנ"ל את הסוגייה של אביחי מנדלבליט מדוע החליט להגיש את כתבי האישום המופרכים הללו. מדוע הלך על עבירת שוחד של סיקור חיובי מה שלא קרה אף פעם בישראל ואף פעם בעולם? הדברים האלה צריכים להישאל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]