יו"ר הכנסת: "אין מנוס מקיום בדיקה מקיפה ובלתי תלויה של ההתנהלות בחקירות רה"מ" - 0404
יו יניב נדב, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת: "אין מנוס מקיום בדיקה מקיפה ובלתי תלויה של ההתנהלות בחקירות רה"מ"

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, הגיב הערב (שלישי) לפרסומי הקלטות מנדלבליט, וקרא לבצע בדיקה מקיפה ובלתי תלויה של ההתנהלות בחקירות רה"מ: "מצב בו היועץ המשפטי לממשלה מעיד בעצמו שפרקליט המדינה מחזיק אותו בגרון, הוא חסר תקדים בחומרתו. גם משפטנים הם בני אדם.

כשפרקליט המדינה אוחז בגרונו של הממונה עליו המשמעות פשוטה – הליך קבלת ההחלטות פגום מיסודו, ועצמאות שיקול הדעת נפגעת באופן קשה. כשכל זה מתרחש תוך ניהול הליכי חקירה פסולים כנגד ראש ממשלה נבחר‏, הפגיעה הנגרמת להכרעה הדמוקרטית הישראלית היא אנושה.

מערכת המשפט מתגלה שוב כמערכת שהכשלים היסודיים בה עמוקים. מערכת שבמקום לנקות את שורותיה, בכיריה עסוקים בהסתרה ובחיפוי האחד על השני.

אין מנוס מקיום בדיקה מקיפה ובלתי תלויה של חוליי המערכת ושל ההתנהלות בחקירות ראש הממשלה. זה חיוני לניקיון המערכת, חיוני לאמון הציבור בה, וחיוני כדי לוודא שההכרעה הדמוקרטית לא תסוכל בדרכים פסולות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]