בג"ץ קבע: מסתנן אלים לא יגורש ויקבל מענק כספי - 0404
בג שלמה מור, 0404

בג"ץ קבע: מסתנן אלים לא יגורש ויקבל מענק כספי

בג"ץ פסל היום את החלטת שר הפנים אריה דרעי, לבטל את מעמד הפליטות של פליט אלים שנכלא בעבר בעברות של סחר בסמים ותקיפת שוטר. בנוסף, החליטו שופטי בג"ץ כי המסתנן האלים יקבל פיצוי של 10,000 שקלים; כך פורסם היום (שלישי) ע"י הלל ביטון רוזן בערוץ 20.

החלטת בג"ץ למעשה מביאה לכך שאפילו במצבי קיצון בהם פליט ירצח ישראלי, לא יהיה ניתן לגרש אותו משטח המדינה. דעתו של שר הפנים גם היא לא ממש מעניינת את בג"ץ כנראה.

את ההחלטה קיבלו פה אחד השופטים אסתר חיות, עוזי פוגלמן, ואלכס שטיין. השופט אלכס שטיין, כזכור מונה על ידי השרה השקד מתוך כוונה למנות שופט שמרן.

המסתנן, שהגיע לישראל ב-2008, והורשע בעבר במספר עבירות, קיבל היום תעודת ביטוח שתגן עליו גם במקרי פשע נוספים, ובנוסף קיבל מענק כספי במתנה.

מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "שוב בג"ץ דואג לזכויות המסתננים ולא לאזרחי ישראל. אדם שהורשע בעבירות אלימות חמורות יוצא לחפשי אחרי ששנים הגיש שוב ושוב עתירות דרך ארגוני שמאל קיצוני הממונים מקרנות זרות והקרן החדשה .אנחנו נפעל בקרוב לחוקק חוק שמי שהורשע בעבירות אלימות לא יוכל לקבל רשיון פליט או כל אשרת שהות בארץ. וכמובן ככל שכבר קיבל זה ישלל מידית. לא ייתכן שבג"ץ שוב יתמוך במי שפוגע במדינת ישראל ויפקיר אותנו".

שפי פז, מהחזית לשחרור דרום תל אביב: "שופטי בג"ץ לא למדו את הלקח מהטרגדיה של סילבנה צגאיי שנאנסה ונרצחה על ידי מסתנן אלים שהוא שיחרר ופיצה, וממשיך לסכן את החיים של כל אחד ואחד מאיתנו בשם אידיאל נבוב ורקוב של נאורות. אמרתי בעבר ואני חוזרת ואומרת: דמנו בראשכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]