ברביעי, דיון בוועדת חוץ וביטחון בנושא טרור האבנים המדווח רק בחדשות 0404 - 0404
ברביעי, דיון בוועדת חוץ וביטחון בנושא טרור האבנים המדווח רק בחדשות 0404 דוברות הכנסת

ברביעי, דיון בוועדת חוץ וביטחון בנושא טרור האבנים המדווח רק בחדשות 0404

בהמשך לפרסומים הקבועים רק בחדשות 0404 על פיגועי האבנים והתבערה; דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון בנושא שינוי מדיניות המלחמה בטרור האבנים ושיפור ההרתעה כנגד פיגועים יתקיים ביום רביעי הקרוב (14/10), ביוזמתו של ח"כ אלוף (במיל') עוזי דיין.

ח"כ דיין: "נראה שמדיניות צה"ל הרשמית היא שלא להגיב לזורקי אבנים ובקבוקי תבערה ו"להכיל את האירוע" או לנתק מגע כל עוד אין נפגעים. למדיניות זו עדויות רבות של משרתי מילואים ודוגמאות רבות בתקשורת. מדיניות זו מתעלמת מהסכנה הקטלנית של אבנים ובקבוקי תבערה, מעודדת התפרעויות קטלניות ומאפשרת קיום חממות גידול למחבלים".

לדברי ח"כ עוזי דיין יש להגיב לכל זריקת אבן או בקבוק תבערה ולתת יותר סמכות וגיבוי למפקדים בשטח לרבות פתיחה באש.

לדבריו, צריך ואפשר לזרז את הריסת הבתים ולגרש משפחות של מחבלים גם אם בתוך אזור יהודה ושומרון. פרק מיוחד בדיון יוקדש לדרכים לחזק את החלטות הדרג הצבאי מול ערעור של משפחות המחבלים בבג"ץ.

ח"כ דיין ציין כי יעשה כל מאמץ על מנת שמדיניות המלחמה בטרור בשטח ובמערכת המשפטית, תביא לביטחון האזרחים והחיילים ביו"ש ולשיקום ההרתעה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]