פציעת 21 החיילים בקטטה בבא״ח גבעתי: מפקדים וחיילים יוענשו בחומרה - עוצר אימונים עד סוף השבוע - 0404
פציעת 21 החיילים בקטטה בבא״ח גבעתי: מפקדים וחיילים יוענשו בחומרה – עוצר אימונים עד סוף השבוע Wisam Hashlamoun, Flash90

פציעת 21 החיילים בקטטה בבא״ח גבעתי: מפקדים וחיילים יוענשו בחומרה – עוצר אימונים עד סוף השבוע

עקב הקטטה שהתקיימה אמש בבא״ח גבעתי, בה נפצעו 21 חיילים, מצה״ל נמסר היום (שני) כי מפקדים וחיילים שהיו מעורבים יוענשו בחומרה, ויחל עוצר אימונים עד סוף השבוע.

מצה״ל נמסר: ״אתמול בשעות הצהריים התרחשה קטטה אלימה בין חיילים בפלוגות ההכשרה של בסיס האימונים בחטיבת גבעתי. מדובר באירוע חריג וחמור שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה״ל וההתנהגות הנדרשת מחייליו. צה״ל מגנה התנהגות פסולה מסוג זה וימשיך לפעול באופן ייזום למיגור אירועים דומים.

היום בוצע תחקיר מעמיק בנושא בראשות מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה איציק כהן. ממצאי התחקיר הוצגו ראשונית למפקד עוצבת הפלדה, תת-אלוף סער צור ולמפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי.

מהתחקיר עולה כי בזמן ההמתנה לחדר האוכל, התפתח ויכוח על תור הכניסה לארוחה, לכדי עימות אלים בהשתתפות כ-30 חיילים מפלוגת ההכשרות של יחס״ר 585 ופלוגת ההכשרות של גדוד "שקד". כעשר דקות לאחר תחילת האירוע, עם הגעת מפקד המחזור למקום, הקטטה הופסקה.

קטטה נוספת התרחשה במרפאת הבא״ח בין שני חיילים שנדרשו לטיפול. זו הופרדה במהירות על ידי המפקדים.

האירוע הוביל לפציעתם של 21 לוחמים באורח קל. שמונה מהם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה ושוחררו לאחר בדיקה ללא פציעות משמעותיות.

מפקד החטיבה מצא כי נפל כשל פיקודי של כל שרשרת הפיקוד שנכחה באירוע משתי הפלוגות ואי מימוש כלל היכולות למניעת האירוע בשלביו הראשונים. בעקבות האירוע, הורה מפקד החטיבה על עוצר אימונים עד לסוף השבוע הקרוב לשתי הפלוגות, העברת שיעורי חינוך בנושא ערכים וקבלת האחר, שבסופם יתקיים ערב משותף לפלוגות בראשות מפקד בסיס האימונים.

כל החיילים אשר נקטו באלימות, ומפקדים אשר לא מימשו את אחריותם למנוע את האירוע, יטופלו בחומרה, בהם מפקדי המחלקות והכיתות. כמו כן, מפקדי הפלוגות יינזפו על אחריותם לאירוע. לקחי המקרה יופצו וילמדו בכל צה"ל עם השלמת התחקירים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]