ראש שירותי בריאות הציבור אימתה: הגנים לא יפתחו בראשון - 0404
ראש שירותי בריאות הציבור אימתה: הגנים לא יפתחו בראשון משרד הבריאות

ראש שירותי בריאות הציבור אימתה: הגנים לא יפתחו בראשון

עם המשך מגמת הירידה במצב בתחלואה בישראל, הציגה היום (שני) ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, את העדכון היומי בנוגע למצב התפשטות הקורונה בישראל.

ד"ר אלרעי פרייס: "כיום אנחנו במצב שבערך 30% מהמדינה נמצאת בקריטריונים של עיר אדומה. זו עדיין תחלואה משמעותית אך יש שיפור". עוד הוסיפה כי "מבחינת חולים שמצבם קשה ומונשמים יש עיכוב עד שנתחיל לראות את הירידה אבל לפחות נבלמה העלייה".

במענה לדבריו של פרופ' איתמר גרוטו, שאמר הבוקר כי גני הילדים ייפתחו ביום ראשון בניגוד לדבריה אמש, אלרעי פרייס הבהירה כי אין סתירה בין דבריהם: "נפתח את השלב הראשון שכולל את גני הילדים כשנעמוד במדדי התחלואה – 2,000 מאומתים ביום, ומקדם הגנה של 0.8. גרוטו אמר שהוא מאמין שביום ראשון נעמוד במדדי התחלואה, אך בפועל אנחנו לא שם עדיין".

על תשובת המדינה לגבי סיום הגבלת ההפגנות, אמרה כי "בשלב הזה עדיין יש תחלואה גבוהה, ולכן אנחנו ממליצים להימנע מכל סוג של התקהלות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]