קריאה לראשי המפלגות: "הימנעו מבחירות - הבטיחו יציבות" - 0404
קריאה לראשי המפלגות: יניב נדב, דוברות הכנסת

קריאה לראשי המפלגות: "הימנעו מבחירות – הבטיחו יציבות"

עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, קרא היום (שני) המועמד לנשיאות המדינה פרופ' שמעון שטרית לראשי המערכת הפוליטית – להימנע מבחירות בכל מחיר ולהבטיח את היציבות השלטונית, בימים בהם נדרש טיפול יסודי ועמוק במשבר הקורונה ובמשבר הכלכלי החריף שנוצר בעקבותיו.

פרופ' שטרית: "מערכת בחירות נוספת בימים אלו תגזול משאבים יקרים ותשומת לב שתופנה לניהול קמפיינים, במקום למאבק נחוש וחסר פשרות בקורונה ובהשלכותיה על האזרחים ועל החברה בישראל, ותעמיק את השסעים בחברה בישראל, שגם כך נמצאת בימים קשים של פילוג ושיסוי איש באחיו.

במשטר ראוי, עדיף היה להבטיח באופן חוקתי את היציבות השלטונית, באמצעות תיקונים חוקתיים שיבטיחו כי הכנסת לא תוכל להתפזר בחוק שלה ולא ניתן יהיה לפזר אותה ע"י החלטת רה"מ ובהסכמת הנשיא ולכן לא תחול ההוראה שבאין תקציב תתפזר הכנסת. הדבר אפשרי לביצוע גם ברמה המיידית".

שטרית הכריז בחודש שעבר באופן רשמי כי יתמודד על תפקיד נשיא במדינה, בבחירות שייערכו באביב הקרוב. שטרית, לשעבר שר הכלכלה, המדע והדתות בממשלת רבין, הוא בעל תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת שיקאגו ומכהן זה עשרות שנים כפרופסור למשפטים באוניברסיטה העברית, ומרצה באוניברסיטאות מובילות בעולם כגון קיימברידג'.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]