השר כ"ץ מתייחס לביקורת סביב פרישת מנכ"לית משרדו: "המציאות מול כחול-לבן מקשה על כולם" - 0404
השר כ מרים אלסטר, פלאש 90

השר כ"ץ מתייחס לביקורת סביב פרישת מנכ"לית משרדו: "המציאות מול כחול-לבן מקשה על כולם"

שר האוצר, ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (שני) לראשונה לפרישת מנכלי״ת משרדו קרן טרנר והודף את הביקורת.

השר כ"ץ: "נפרדנו בהודעה משותפת יפה עם דברי שבח הדדיים, ובואו נשאיר את זה כך. אין לפרישה שום קשר לתקציב, למדיניות ולהתנהלות משרד האוצר. לא אתייחס לרכילות בשם מקורבים ולמתקפות תקשורתיות בעלות אינטרס.

משרד האוצר בראשותי מתפקד היטב באופן עצמאי ועם מלוא הסמכויות, וממלא את כל משימותיו על הצד הטוב ביותר בתקופה קשה ומאתגרת זו. הן בתחום הסיוע לשכירים ולעצמאים ולעסקים, והן בתחום קידום המדיניות. שיתוף הפעולה עם רה״מ הוא מתבקש ונעשה בדרך הנכונה ביותר.

כמובן שהמציאות מול כחול-לבן והשיתוק ההדדי בחלק מהתחומים מקשה על כולם, בייחוד בעניין חוקי ההסדרים והרפורמות החשובות שאני רוצה לקדם והם מונעים, אבל הצלחתי לנווט ולהעביר עד היום את כל ההחלטות המרכזיות שיזמתי, כולל תקציב שנת 20 המשכי מלא, שמאפשר לכל משרדי הממשלה לתפקד, ותוכנית רשת הבטחון הכלכלית בגובה 90 מיליארד לסיוע למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים עד לאמצע השנה הבאה, ותוכניות סיוע נוספות חשובות לקבוצות כמו הנכים ולכלל הציבור- וזאת בתמיכה פה אחד בממשלה ובכנסת.

העברנו ואנחנו ממשיכים להעביר החלטות חסרות תקדים בתחומים שונים שכולן מבוצעות היטב ע״י הדרג המקצועי באוצר בלווי צמוד שלי והכל בא לידי ביטוי בשטח.

לא בכדי אין הפגנות על רקע הסיוע הכלכלי. אנו מקדמים בימים אלה את תקציב שנת 21 בהתאם לשיקולים המקצועיים ולוח הזמנים הנדרש – ולא בהתאם לדרישות פוליטיות של כחול לבן. ראש אגף תקציבים שעירב פוליטיקה בתפקידו התפוטר וסגנו מונה במקומו, וכעת המנכלי״ת שמיניתי סיימה את תפקידה בהסכמה הדדית. נקבע מ״מ מתוך המשרד ובקרוב ימונה מנכ״ל חדש.

פרישת החשב הכללי, שאני מאוד מעריך, היא מסיבות אישיות שלו, וכבר נקבע לו מחליף מצויין שימונה בקרוב. כל הניסיון ליצור דימוי של התפרקות הוא פוליטי ומגמתי ורחוק מאוד מהמציאות. כל הדיונים באוצר הם מקצועיים ומכבדים וברמה הנדרשת ואני כשר הממונה קובע בסופו של דבר את המדיניות, ותפקיד הפקידות לתמוך ולבצע.

אנו צועדים בדרך ארוכה וקשה. אני רואה לנגד עיני אך ורק את טובת הציבור ובעלי העסקים הזקוקים לסיוע ופועל למענם ללא פשרות וכך בכוונתי להוסיף ולעשות גם בעתיד. נמשיך לצעוד ביחד עד ליציאה מהמשבר והחזרת המשק הישראלי לצמיחה ושגשוג".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]