"ירקה וכיבתה את נרות השבת" | עובדת ערביה מביה"ח הדסה התנהגה באנטישמיות ופוטרה - 0404
צילום: ישראל שירן

"ירקה וכיבתה את נרות השבת" | עובדת ערביה מביה"ח הדסה התנהגה באנטישמיות ופוטרה

 
בשבת האחרונה שהו ישראל ושולמית שירן במחלקת פלסטיקה בהתאוששות שלאחר ניתוח בבית החולים הדסה בירושלים. ישראל מספר כי בערב שבת, בזמן הדלקת נרות שבת נתקלו השניים בהתנהגות אנטישמית מצד עובדת בית החולים.

ישראל שירן ואשתו נדהמו לראות כי עובדת ערביה, עם מסיכה אשר לא מכסה את פניה, קרבה אל נרות השבת ונר נשמה נוסף שהיה דולק במקום, ירקה ונשפה אל עבר הנרות וכיבתה אותם. שירן מספר כי בתגובה לשאלתו מדוע העובדת נהגה כך היא צחקה בפניו וצעקה לעברו בנפנוף יד תוך שהיא אומרת "רוח רוח" (לך לך). 

ישראל שירן

ישראל שירן, שהיה עד להתנהגות האנטישמית: "מדובר בהתנהגות אנטישמית שלא מביישת את הגדולים שבשונאינו רק שכאן מדובר בעובדת שלכם  אשר התנהגה באופן מעורר שאט נפש וחלחלה ובחברותיה אשר צחקו ממעשיה השפלים – יריקה וכיבוי נרות שבת ונשמה בגסות וללא מורא, כאילו היא בעלת הבית. חשנו בושה עצומה והשפלה נוראית.
 
חשוב לנו לציין כי לאורך ימי האשפוז פגשנו בצוותים יהודים וערבים אשר כולם היו אדיבים, מנומסים ומכבדים ודווקא משום כך המקרה הזה מחייב לדעתנו פעולה מהירה, דרסטית ואפקטיבית מול העובדת (וחברותיה המצחקקות) לבל ישנו מקרים שכאלה".

בבית החולים הדסה גינוי את ההתנהגות העובדת והודיעו כי עבודתה תופסק מיידית.

בית החולים הדסה: "בית החולים הפסיק את מיידית את עבודתה של העובדת. מדובר בעובדת משק ונקיון המועסקת דרך חברת קבלן והבוקר נמסר למעסיקה כי אינה יכולה להגיע יותר לעבודתה בבית החולים.

אנו רואים בחומרה רבה את המעשה הנורא, ומדגישים כי אינו מעיד על כלל אלפי עובדיו של בית החולים, הפועלים מתוך כבוד זה כלפי זה וכלפי כל מטופל באשר הוא, כלפי סמלי אמונתו ומנהגיו. זוהי דרכה של הדסה ומי שאינו שותף לדרך זו – מקומו לא יהיה איתנו. אנו מתנצלים כמובן בפני כל מי שנפגע ממעשים חמורים אלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]