ראיון עבודה בזום - מחפשים עבודה בתקופת הקורונה? כך תתכוננו לראיון עבודה מול המצלמה - 0404
ראיון עבודה בזום – מחפשים עבודה בתקופת הקורונה? כך תתכוננו לראיון עבודה מול המצלמה יחצ

ראיון עבודה בזום – מחפשים עבודה בתקופת הקורונה? כך תתכוננו לראיון עבודה מול המצלמה

היציאה לחל"ת, הפיטורים והשינויים שחלים עלינו, הובילו רבים לחיפוש עבודה מחדש ובמקביל לשינוי בתהליך הקבלה לעבודה. בשל המגבלות השונות ראיונות הקבלה לעבודה הופכים לראיונות עבודה מצולמים ועבור מועמדים רבים מדובר באתגר חדש.

כשישנו אתגר חדש יש להתכונן אליו בהתאם ולשנות את אופן ההתנהלות שלנו. כדי לעזור לכם למצוא עבודה פנינו אל גפנית מזרחי, יועצת קריירה אשר מתמחה בהכנת אנשים למציאת עבודה בתקופת הקורונה ומכינה לראיונות עבודה מצולמים ובזום וקיבלנו ממנה מספר טיפים שאתם רוצים לקרוא.

ראיון עבודה בזום – תתחילו להתרגל לתהליך גיוס חדש

אם אתם או אתן מחפשים עבודה, דעו שגם עכשיו יש מי שמגייסים, רק שתצטרכו להתרגל לראיונות בצורה אחרת. תהליך הגיוס אשר כלל פגישה אישית במשרד ושיחה מול האדם שיושב מעבר לשולחן השתנה והיום הוא נעשה כשהמועמד בביתו, לעתים שולח צילום של ראיון העבודה ולעתים יושב מול המראיין דרך אפליקציית זום ודומותיה.

"ראיונות העבודה דורשים גם ממומחי ראיונות ומהאנשים הבטוחים ביותר תרגול מחדש ובוודאי שהם מחייבים אנשים שמתרגשים מאד מראיונות להבין מול מה הם עומדים. הדבר הראשון שחשוב להפנים הוא שככל הנראה ככה יתבצעו הראיונות בזמן הקרוב ולכן יש להקדיש זמן לתרגול ולהבין מול מה אתם עומדים" אומרת יועצת הקריירה גפנית מזרחי.

אלו אשר מחכים שהזמנים ישתנו צריכים לזכור כי בכל העולם כבר משתמשים בשיטת ראיון מרחוק כדי לחסוך למרואיינים זמן וכסף. בצורה זו אפשר לקיים את הראיונות במקומות שונים, בשעות גמישות וזוהי דרך מקובלת לראיון עבור משרות מרחוק או בחו"ל. ראיונות מצולמים מאפשרים למעסיקים להיחשף למספר גדול של מועמדים ולמספר בעלי תפקידים במקום העבודה לצפות בהם ולהחליט האם הם רוצים לבצע ראיון אישי או לא.

קצת על תהליך גיוס העובדים

תהליך גיוס העובדים השתנה ואתם יכולים לצפות למספר שלבים. יתכן ויבקשו מכם לערוך ראיון מצולם ולשם כך ישלחו אליכם שאלות שתצטרכו לענות עליהן. המגייס יצפה בסרטון ויחליט אם ליצור קשר או לא. אם הוא יצר קשר לשאלות נוספות, דאגו להתפנות או לבקש שיתקשרו אליכם בזמן שתוכלו להיות פנויים.

לאחר שתעברו את הריאיון המצולם או הטלפוני בהצלחה יחכה לכם ראיון עבודה בזום. היום עליכם להתכונן לכל שלבי הגיוס: לראיון המצולם, לשיחה ולראיון המתקיים מול המראיין אך מרחוק.

הטיפים שיעזרו לכם לעבור ראיון עבודה מצולם ובזום בהצלחה

עליכם להתכונן אל תהליך הגיוס החדש וכדי שתוכלו לעשות זאת טוב יותר ביקשנו מגפנית מזרחי לשתף אותנו מניסיונה ולתת לכם טיפים שיעזרו לכם לצלוח את הראיונות:

טיפ ראשון – פנו זמן

אתם עשויים להתמודד מול שלוש משימות, כולן מתקיימות מרחוק ולכולן אתם חייבים לפנות זמן. אם אתם צריכים לשלוח ראיון מצולם דאגו להתרכז בו ללא משימות נוספות. אם התקשרו אליכם לראיון טלפוני ואתם עסוקים, בקשו לקבוע מועד חדש בו תהיו פנויים. כמובן, אל תמשכו את הזמן יתר על המידה אך גם אל תענו על שאלות כשאתם מבצעים פעולות נוספות או נמצאים עם הילדים.

טיפ שני – בחרו בסביבה מתאימה

בין אם המשימה שלכם היא לענות על שאלות כראיון מצולם ובין אם אתם עונים למרואיין, אתם צריכים לבחור את הסביבה המתאימה. שימו לב למה שנמצא לצידכם ודאגו שהסביבה מאחוריכם תהיה מסודרת. עדיף שתשבו עם הגב לקיר חלק ולא תמונה כך שתשומת הלב תהיה עליכם. הקפידו על תאורה טובה באזור שתהיה מאחוריכם והקפידו על שקט. קולות של ילדים, טלוויזיה ואחרים עלולים לגרום למראיינים לאבד את הפוקוס מכם.

טיפ שלישי – היו אדיבים כמו בראיון רגיל

כשאתם יושבים מול מראיין אתם נותנים לו את מלוא תשומת הלב, משיבים באדיבות ומנסים לחייך. כך תעשו גם בראיון טלפוני או בזום. הקפידו לענות על כל השאלות, אם לא שמעתם טוב בקשו לשמוע שוב את השאלה ועשו זאת כפי שהייתם עושים במקרה של ראיון פנים אל מול פנים.

טיפ רביעי – פרטו על הניסיון והידע הרלוונטיים

כשאתם עונים לשיחת גיוס בקשו לדעת באיזו משרה מדובר ובהתאם דאגו לפרט על הניסיון והידע הרלוונטיים לתפקיד. בראיון מצולם או שיחת זום אין צורך לברר פרט זה ועליכם לענות על השאלות כשאתם מדגישים את היכולות האישיות וההתאמה שלכם לתפקיד אליו אתם מתראיינים.

טיפ חמישי – זווית הצילום חשובה

לעתים מועמדים מצלמים את עצמם מלמעלה, מזווית גבוהה או להפך, מלמטה מזווית נמוכה. צילום זה יוצר עיוות של המראה שלכם ולכן יש להקפיד על צילום בזווית ישרה בדיוק מול הפנים, אך לא קרוב מדי. זכרו לשמור על קשר עין ולהסתכל אל המצלמה.

טיפ שישי – תחייכו

חיוך עושה קסמים. בראיון מצולם יש לכם אפשרות לבטא את עצמכם הרבה יותר טוב. זוהי הזדמנות לשכנע את המראיין להעדיף דווקא אתכם לתפקיד והחיוך שלכם יכול לפתוח דלתות.

בהצלחה,

גפנית מזרחי, יועצת קריירה המומחית בהכוונה, עזרה והכנה לאנשים שנמצאים בתהליך חיפוש עבודה בתקופת הקורונה 054-4733262

עוד קצת על ראיון עבודה בזום בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של גפנית מזרחי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]