ראש שירותי בריאות הציבור: "סימנים ראשונים של שליטה במגיפה" | צפו - 0404
ראש שירותי בריאות הציבור: משרד הבריאות

ראש שירותי בריאות הציבור: "סימנים ראשונים של שליטה במגיפה" | צפו

ד"ר שרון אלרעי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמרה היום (ראשון) בתדרוך לציבור כי הנתונים מצביעים על סימנים ראשונים של שליטה במגיפה.

במהלך התדרוך שקיימה אמרה אלרעי: "אנחנו לא חושבים שהגענו ליעד עדיין, נראה את הנתונים מחר ומחרתיים והם יהיו יותר מייצגים ממה שהיה בסוף השבוע. הייתה עלייה קבועה בחולים הקשים עד הסגר ועכשיו זה מתייצב. יש סימנים ראשוניים שיש שליטה במגפה.

הנתונים מהיום נראים מאוד מאוד מעודדים, מתחת לאלף מאומתים, אבל צריך לשים לב שזה בדיקות של סוף השבוע, ולכן אנחנו מאוד זהירים. אנחנו יודעים שיש ירידה בתחלואה. מקווים שעם השליטה בתחלואה ובחולים הקשים גם הנתונים האלה יתחילו לרדת למספרים יותר נמוכים".

אלרעי התייחסה גם לפתיחת בתי הספר: "ברור לנו שלא ניתן לפתוח עבודה בלי גנים ואז כיתות א'-ד'. אי אפשר לצאת לעבודה. אנחנו עושים את זה בצורה מדודה וזהירה כדי שלא נצטרך לחזור אחורה. אנחנו חושבים איך לעשות סקר עובדי הוראה כדי להפחית את הסיכון בפתיחת מערכת החינוך". לבסוף סיכמה בעניין: "החזרה ללימודים כנראה לא תהיה ביום ראשון הקרוב".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]