בתפעול צה"ל | מחלקות קורונה חדשות נחנכו בבית החולים רמב"ם: "הצבא וביה"ח עובדים כתף אל כתף" - 0404
צילום: דובר צה"ל

בתפעול צה"ל | מחלקות קורונה חדשות נחנכו בבית החולים רמב"ם: "הצבא וביה"ח עובדים כתף אל כתף"

היום (ראשון), יפתחו מחלקות 'כתר' צה״ל כחלק ממבצע ״שבט אחים״ ויצטרפו למחלקות בית החולים רמב"ם בטיפול בחולי קורונה.

מחלקות הקורונה יופעלו על ידי כ-100 אנשי צוות רפואי צבאי הכוללים רופאים ורופאות, אחים ואחיות, חובשים, חובשות וסגל רפואי נוסף מתוך מערך הרפואה הצבאי הסדיר של חיל הרפואה.

במהלך השבוע החולף, עברו אנשי הצוות הרפואי הצבאי הכשרה מקצועית ומקיפה על ידי סגל הקריה הרפואית ברמב"ם, שהותאמה להנחיות משרד הבריאות. ההכשרה כללה תכנים עיוניים ומעשיים אשר הכינו את הצוותים לטיפול בחולי הקורונה העתידים להגיע למחלקות באופן המקצועי והאנושי ביותר.

בשעה זו מתקיים מעמד חניכת המחלקות הצבאיות ״שבט אחים" לטיפול בחולי קורונה בבית החולים רמב"ם, בראשות שר הביטחון, בני גנץ, שר הבריאות, יולי אדלשטיין, סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, קצין רפואה ראשי, תת-אלוף פרופסור אלון גלזברג ומנכ"ל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיכאל הלברטל. 

דובר צה"ל

קצין הרפואה הראשי בצה"ל: "זוהי פעילות משולבת שעושים יד ביד עם רמב״ם. מסר שחשוב לנו כמדינה, שילוב הכוחות למשימה לאומית. צה״ל מעולם לא טיפל באזרחי ישראל, הקמנו מחלקות במהירות בזק. זה שם לנו רף מקצועי מאוד גבוה. יש כאן סטנדרט לאומי שעובדים לפיו ולכן היה חשוב החיבור למרכז רפואי מוביל.

מקימים את המחלקות על בסיס האנשים הסדירים שלנו. זה אתגר, לוקחים חבר׳ה מוכשרים וטובי האנשים במדינה. הכנסנו אותם ל״טירונות״ ברמב״ם שכלל הרצאות, תרגולים, וסימולציות. רמת מוכנות מאוד מאוד גבוהה. יודעים לתחקר את עצמם ולפעול מחדש. שילוב בין חשיבה צבאית לרוח. אנחנו מייצאים פה משהו גדול, תשתית לאומית. מגיעים מהמקום של ללמוד ולתרום".

מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי אלברטל: "אירוע מכונן. כשנסתכל בהיסטוריה נראה אתה אירוע הספיציפי הזה. הצבא ובית החולים עובדים כתף אל כתף. בסיס ערבות ההדדית. קיבלנו החלטה לבוא ולהכנס יחס מתחת לאלונקה של הפנדמיה.

המחויבות שלנו היא לתת טיפולי רפואה לאזרחי ישראל. המתקן זה רובד אחד, המשאב האנושי הוא הרובד השני. אנחנו נהיה בשיתוף פעולה מלא. אנחנו לוקחים את האחריות המקצועית על האירוע הזה. הגיעו הטובים ביותר. אנו רואים את המחויבות של אנשים. התפיסה המהירה לצאת מ״איזור הנוחות״ הצבאי. בליווי המערכים השונים של צה״ל, לראות איך הכל התחבר מהכיוון האזרחי לצבאי במטרה לתת את שירותי הרפואה ברמה הכי גבוהה לאזרחי ישראל.

הרבה מאוד שותפים יש לאירוע הזה. הגיוס המלא וההבנה של חשיבות האירוע. זהו מסר משמעותי למדינת ישראל. יחד עם זאת, למרות היכולות שאנו מפגינים, אסור לנו לטעות לרגע – כל אחד מאיתנו צריך לעשות את הפעולות הבסיסיות בכדי למנוע את התחלואה".

ד"ר אלבלטל התייחס לשאלה לכמה זמן המתקן יפעל באחריות צבאית והשיב כי "נלמד תוך כדי. נערכים לשבועות ארוכים. נמשיך עם הפעלת המתקן תוך שמירה על גמישות מחשבתית. נקבל החלטות עפ״י ההחלטות בשטח".

 

 

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]