תקיפת שוטרים והפרות סדר: נמשכות הפגנות האנרכיסטים בת"א ובירושלים - 0404
תקיפת שוטרים והפרות סדר: נמשכות הפגנות האנרכיסטים בת דוברות המשטרה

תקיפת שוטרים והפרות סדר: נמשכות הפגנות האנרכיסטים בת"א ובירושלים

מפגינים אנרכיסטים תקפו והתעמתו הערב (מוצ"ש) עם כוחות המשטרה בתל אביב. לאחר שהשליכו לעבר השוטרים את המייצגים שצעדו עמם, המשיכו להתהלך בצירים המרכזיים תוך חסימת הצירים והפרת הסדר הציבורי. מאוחר יותר גם נעצרה חשודה אשר ריססה צבע על ניידת משטרה.

לאחר שמספר שוטרים נחבלו וטופלו במקום – פעם נוספת, המשטרה קראה לציבור המשתתף במחאה, להימנע מהפרת הסדר הציבורי ולהימנע מסיכון בריאותו ושלומו של הציבור.

כמו כן, כוחות משטרת ישראל פועלים בשעה זו גם במחאה בכיכר פריז בירושלים. גם הערב, המפגינים בעיר ניסו לצאת בתהלוכה על אחד הרחובות באופן שלא תואם עם המשטרה, והם נבלמו ע"י השוטרים, שעיכבו ועצרו ארבעה ממפרי הסדר.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל קוראת למי שמשתתף במחאות, להקפיד לעשות זאת תוך שמירה על התקנות ולעטות מסיכה כנדרש למען בריאות כלל הציבור והשוטרים".

עוד נמסר: "ברשתות החברתיות פורסמו קריאות של גורמים שונים הקוראים להצטייד בגז מדמיע ובאמצעים פוגענים אחרים בהם בכוונת המפגינים להשתמש נגד שוטרים. אנו קוראים ומזהירים את ציבור המפגינים, להימנע מכל אקט של אלימות וכן להימנע מהפרת הסדר הציבורי".

על סיקור ההפגנות בתקשורת השמאל כתבה חה"כ אוסנת מארק בחשבון הטוויטר שלה: "‏מי אמר שאסור לחבק בקורונה? תראו איזה חיבוק מקבלות ההפגנות בערוצי התקשורת…

תמשיכו להפגין, תמשיכו לצפצף על הנחיות מצילות חיים, תמשיכו לדרוס את החוק. ראש הממשלה יישאר פה לעוד הרבה זמן. יהיה לכם עוד הרבה זמן להפגין ולנו יהיה עוד הרבה זמן לדאוג לבריאות ולכלכלה של מדינת ישראל".

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]