התיעוד מוכיח: השוטר שביצע מעצר צעירה בחוף הים - פעל בסבלנות ועל פי הנהלים - 0404
צילום: דוברות המשטרה

התיעוד מוכיח: השוטר שביצע מעצר צעירה בחוף הים – פעל בסבלנות ועל פי הנהלים

תחילה נכנסו בשוטר ובמשטרה. לכאורה, שוב מעצר קשוח ואלים מצד שוטרי ישראל: צעירה נאזקת בחוף הים ומתחננת שהשוטר ישחרר אותה מהאזיקים. ברשת, ישר החלו להצליף בשוטר ובמשטרה, אלא, שכמו במקרים רבים אחרים – התיעוד המלא הוכיח כי התיעוד ברשת היה חלקי, מסולף ואף שקרי.

מצלמת הגוף של השוטר העידה טוב מעשרות עדים: השוטר ביקש מהצעירה להזדהות ולמסור את פרטיה, שכן עלה חשש שהפרה סגר (בילתה בחוף טרומפלדור בתל אביב) ו/או בנוסף אולי הפרה בידוד. הצעירה התעקשה שלא להקשיב לשוטר, גם כשאזרח נוסף הפציר בה לעשות כן.

השוטר חזר ודיבר בצורה רגועה וברורה. ניסה להסביר לצעירה שאם לא תזדהה הוא יאלץ לעצור אותה. הוא הוסיף וציין כי כדאי לה להמנע ממעצר ובסה״כ עליה למסור את פרטיה, הגם שאין תעודת זהות עליה (לפי טענתה).

פעם אחר פעם ביקש השוטר ודיבר על לבה של הצעירה, שפשוט לא ספרה אותו ורק ביקשה שלא יעשה שימוש באזיקים שהוציא. בעת ניסיון המעצר, היא אף התנגדה לו: ״מה אתה לא מבין? אתה לא נוגע בי. אתה לא שם עליי אזיקים״.

שוטרי משטרת ישראל פועלים מסביב לשעון לשמירה על בריאות הציבור. לא משעמם להם והם לא מגיעים לשם כדי לעורר פרובוקציות. הם ממלאים פקודות ואת הוראות הממשלה ועליהם לוודא שאין מפירי סגר ובידוד.

כאמור, התיעוד ממצלמת הגוף של השוטר מלמדת אחרת – השוטר פעל כנדרש ועוד הרבה לפנים משורת הדין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]