השר כ"ץ: "בניגוד לספין של כחול לבן - משרד האוצר כבר פועל לקדם את תקציב 2021" - 0404
השר כ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר כ"ץ: "בניגוד לספין של כחול לבן – משרד האוצר כבר פועל לקדם את תקציב 2021"

שר האוצר ישראל כ״ץ התייחס הערב (חמישי) לדרישת כחול לבן להתחיל לעבוד על תקציב לשנת 2021 ואמר כי מדובר בספין פוליטי.

השר כץ: "בניגוד לספין של כחול לבן, משרד האוצר בהנחייתי כבר פועל כדי לקדם את תקציב 2021, בהתאם לחוק ולכל הקריטריונים המקצועיים.
אני קורא לכחול לבן לגלות אחריות, להפסיק עם המריבות הפנימיות שלהם ולהתקפות על הממשלה מתוך הממשלה, ולא להוביל את מדינת ישראל לבחירות בעיצומו של משבר הקורונה.

העברנו את תקציב 20 כמעט במלואו כתקציב המשכי עם התוספות, ועפ״י החוק, שהוגש ע״י הנדל ונתמך על ידי כחול לבן, יש לאשר אותו רישמית עד 23/12.
לוח הזמנים של הכנת תקציב 21 כולל: בחינת המשמעויות הבריאותיות והכלכליות של גלישת הקורונה לתוך שנת 21, שמשנות את אופי התקציב.
דיונים וגיבוש התקציב וחוקי הסדרים שנחוצים לצמיחת המשק, עד להגשתם לממשלה – בסה״כ כ-60 יום.
לאחר אישור התקציב בממשלה, במהלך חודש דצמבר, יש להקצות פרק זמן של 30 יום לניסוח והכנת הדברים ע״י הגורמים המשפטיים והמקצועיים והגשתם לכנסת.
בהתאם למקובל יש להקצות לכנסת 60 יום לדיונים והשלמת החקיקה, או מינימום 45 יום בנסיבות מיוחדות. מכאן שבעבודה משותפת ומאומצת, ניתן להשלים את חקיקת תקציב 21 עד לתחילת חודש מרץ 21. בהתאם לחוק הקיים יש להשלים את העברת תקציב 21 עד ל 31/3/21.

אני קורא שוב לכחול לבן לגלות אחריות ולתת יד לתהליך החשוב לחיזוקה ושגשוגה של מדינת ישראל במיוחד בעת הזאת ולא להוביל בעת הזאת לעוד מערכת בחירות מזיקה ומיותרת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]