ושמחתך בחגך! תראו מה קורה בסוכה בסיביר הרחוקה - פשוט מרגש | צפו - 0404
צילום: 0404

ושמחתך בחגך! תראו מה קורה בסוכה בסיביר הרחוקה – פשוט מרגש | צפו

מסיביר הרחוקה – פשוט מרגש! שליח חב״ד לסיביר, הרב ירחמיאל גורליק, כתב לחדשות 0404:

והנני יושב בפתח סוכתי כקור היום. באמת קר בחוץ. חוץ מחברי המניין, ילדי הגן והעובדים היהודיים שברכו על הלולב היום בבוקר, אף אחד אחר עוד לא הגיע אלי.

זמן שמחתנו. ואני יושב ומחכה ליהודי שיבוא לברך על לולב ועל הדרך גם לשמחני ולזכותני בקיום "מבצע לולב".

מתקשר פאשה אם יכול לקפוץ. ואני קורא: בשמחה!

פאשה יהודי מתוק. היה גר באה"ק הרבה שנים וחזר לפה. הוא מספר שהעסק חווה קשיים גדולים לאחרונה והוא מנסה איך שהוא להיחלץ מהמצב.

אנחנו יושבים משני עברי המחיצה השקופה שבסוכה ופאשה מספר:

"אתמול, חזרתי הביתה לקראת תשע בערב. היה לי יום קשה ואני סחוט פיזית ונפשית. פתאום מגיעה הודעה ממך שבעוד כמה דקות תתחיל תוכנית שמחת בית השואבה ללא גבולות שמארגן "כולל-תורה".

הפעלתי את הטלפון וחוויתי הנאה ושמחה שלא מעולם הזה"

פאשה התחיל לעשות לי "חזרה" מדברי הרב לאזאר, הרב וולף מאודסה והרב קמינצקי שסיפר על היהודי שרצה לקנות שמחה עם האלף רובל האחרונים שלו עד שקבל שיעור מלמעלה שיש לו כל כך הרבה ממה לשמוח גם אם הרבה דברים בחיים לא הולכים חלק…

אחרי דברי הרבנים הגיעו השירה, הזמרה והריקודים…

פאשה הלך למזוג לעצמו לחיים ולמשפחה הוא מסביר "בדרך כלל אני אומר לחיים בשביל שאוכל קצת לשמוח, הפעם אני כל כך שמח שעושה לי חשק להגיד קצת לחיים!"

בשלב מסויים הוא נרדם עם התוכנית פתוחה לידו עד שאשתו מעירה אותו שהוא ישן ומישהו רוקד לו בטלפון…

אנחנו מברכים על הד' מינים, מזונות ולישב בסוכה ומתוועדים קצת, פאשה ממשיך לספר, שהרב לאזאר דבר אתמול, שהבעיה שלנו היהודים היא, שאנחנו יותר מידי חושבים. לפעמים צריך להפסיק להתחבט במחשבות של ספקות ודאגות ופשוט לעשות מה שצריך ולשמוח!

אני מגביר את הווליום והריקוד פוצח מעצמו. שעה ארוכה רקדנו יחד. הוא מעבר הזה ואני מעבר השני. פאשה רוקד בדבקות ובמתיקות ואי אפשר להפסיק. בסוכה נהיה חם ואנחנו כבר מורידים מעילים. "שמחת בית השואבה" בטהרתה.

אם פאשה היה יודע איזו מצווה הוא עשה! כמה שהוא שימח… אותי! 🙂

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]